Kułeba podkreślił, że ukraińscy żołnierze każdego dnia poświęcają swoje życie, posuwając się naprzód i wyzwalając kilometr po kilometrze ukraińskiej ziemi.

Kułeba zwrócił się do pełniącego obowiązki szefa MSZ Hiszpanii Jose Manuela Albaresa o "więcej czołgów, więcej wozów bojowych i systemów obrony przeciwlotniczej". - Tak długo, jak długo trwa wojna, Ukraina będzie potrzebowała wsparcia wojskowego krajów europejskich. Kiedy wygramy wojnę, wyjdę i powiem publicznie, że już nie potrzebujemy więcej broni, ale w czasie trwania walk potrzebujemy więcej i nie dlatego, że jesteśmy chciwi, ale w celu przywrócenia pokoju w Europie - wyjaśnił.

Reklama

"Odbito już 44 kilometry kwadratowe"

Niedawno wiceminister obrony Hanna Malar informowała, że żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy weszli do miejscowości Robotyne w obwodzie zaporoskim, ostrzeliwani z artylerii.

Reklama

Jak dodała Malar, ukraińskie oddziały posuwają się w kierunku miejscowości Nowoprokopiwka i Oczeretowate. Południowa część frontu to, jak wskazała Malar, główny kierunek ukraińskiej kontrofensywy. - W obwodzie zaporoskim i chersońskim wróg jest w obronie – mówiła Malar.

Wiceminister obrony podała również, że w ciągu tygodnia na kierunku bachmuckim, na wschodzie, siły ukraińskie wyzwoliły jeden kilometr kwadratowy terenu. Ogółem na tym kierunku odbito już 44 km kwadratowe.