Uszkodzonych zostało kilka wielopiętrowych budynków mieszkalnych. Wróg próbuje teraz rozpowszechniać pogłoski, że ostrzału jakoby dokonały nasze wojska. Nie ulega jednak wątpliwości, że była to pomyłka pilota rosyjskiego bombowca Su-34. To już nie pierwszy przypadek, gdy agresorzy popełniają takie błędy - oznajmiła Humeniuk w rozmowie z ukraińskim nadawcą Suspilne.

Reklama

Samolot zrzucił bombę na osiedle. "Zniszczenia są poważne"

Informacje te potwierdził lojalny wobec Kijowa mer Nowej Kachowki Wołodymyr Kowałenko. Lokalni mieszkańcy widzieli samolot, który zrzucił bombę na osiedle. Zniszczenia są poważne - relacjonował samorządowiec.

Lokalne profile w mediach społecznościowych, m.in. kanał Nowaja Kachowka - Nowosti na Telegramie, powiadomiły, że - według niepotwierdzonych doniesień - zginęła co najmniej jedna osoba, a trzy zostały ranne. Opublikowały też zdjęcia i nagrania przedstawiające zniszczone budynki mieszkalne.

Są ofiary śmiertelne

Rosyjskie władze okupacyjne przekazały, że obrażeń doznało jakoby 12 cywilów. Zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru, w tym Chersoń, jest kontrolowana przez stronę ukraińską od listopada 2022 roku. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki, w tym m.in. Nowa Kachowka, znajdują się pod rosyjską okupacją.