Dziennik Gazeta Prawana logo

"Zagrożenie dla życia” w Anglii. Czerwony alert we Francji. Nadciąga potężny cyklon

2 listopada 2023, 09:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ostrzeżenia o poważnych powodziach w North Yorkshire
Ostrzeżenia o poważnych powodziach w North Yorkshire/PAP/EPA
Około 1,2 mln gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu we Francji po przejściu sztormu Ciaran, któremu towarzyszyły porywy wiatru przekraczające 170 km/h – podał w czwartek dostawca energii Enedis. W Wielkiej Brytanii i Holandii sztorm wywołał chaos w transporcie.

Ciaran „spowodował liczne uszkodzenia publicznej sieci dystrybucji energii w północno-zachodniej części kraju” – poinformował Enedis. W samej Bretanii 780 tys. gospodarstw domowych jest pozbawionych prądu.

W czwartek rano w departamencie la Manche nadal obowiązywał czerwony alert, natomiast w 25 departamentach alert pomarańczowy. Ostrzeżono, że fale w Zatoce Biskajskiej mogą sięgać 14 m.

Sztorm Ciaran. "Zagrożenie dla życia"

Brytyjski serwis meteorologiczny wydał ostrzeżenie przed „zagrożeniem dla życia” w Anglii i Walii, czyli drugi najwyższy poziom alertu - poinformował dziennik "Independent". Mieszkańcom zalecono, by nie przebywali na wybrzeżu z powodu „bardzo niebezpiecznych warunków”.

W Wielkiej Brytanii zostało odwołanych wiele lotów, połączeń promowych i kolejowych. Oczekuje się, że wiele połączeń będzie odwołanych lub opóźnionych do soboty.

W Irlandii Północnej do środy rano obowiązywało żółte ostrzeżenie przed deszczem i doszło już do podtopień.

Z powodu zbliżającej się do Holandii burzy Ciaran setki lotów na stołecznym lotnisku Schiphol w Amsterdamie zostało odwołanych, informuje rzecznik portu. Linia lotnicza KLM informuje o odwołaniu wszystkich połączeń z Schiphol od wczesnego popołudnia do odwołania. Jak podają media, spodziewane są także opóźnienia w kursowaniu pociągów w zachodniej części kraju. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Weronika Papiernik
oprac. Weronika Papiernik

Studiowała edukację medialną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W dzienniku pracuje od 2020 roku. Pracowała m.in. w fundacji działającej na rzecz osób starszych przy TV Puls. Zajmowała się tworzeniem informacji, przeprowadzała wywiady na potrzeby spotów reklamowych, pisała reportaże ukazujące problemy społeczne i materialne osób starszych. Tworzyła content na social media, organizowała plany filmowe na potrzeby spotów charytatywnych. Zajmowała się również montażem treści wideo. 

 W dziennik.pl zajmuje się głównie pisaniem o aktualnych wydarzeniach politycznych, newsowych i gospodarczych.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraZa dziecko 10 tys. euro, za ślub 5 tys. Grecy desperacko szukają sposobu na wyludnianie »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj