Jak twierdzi Anton Heraszczenko,doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy, takie działania mające na celu ukazanie Kadyrowa - juniora jako szanowanego i wartościowego obywatela mogą świadczyć o tym, że został on mianowany następcą Razmana Kadyrowa i obecnie ugruntowuje się jako jego prawowity spadkobierca.

Reklama

Jak polityk poinformował na swoim Twitterze, odznaczenie młodego Kadyrowa może mieć dwie przyczyny.

Skąd odznaczenie dla młodego Kadyrowa?

Wśród nich Heraszczenko wymienił "pogłoski o złym stanie zdrowia Kadyrowa" oraz "przygotowywanie Kadyrowa jako potencjalnego następcy Putina".

Jak wcześniej informowaliśmy, sygnały o problemach zdrowotnych przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa mogą zachwiać stabilnością jego kontroli nad Czeczenią - ocenił w swojej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Anton Heraszczenko na Twitterze zaznaczył także, że "należy bacznie obserwować sytuację". - Czeczenia i klan Kadyrowa dysponują ogromną władzą, niesamowitym bogactwem i lojalną prywatną armią. Mają duże wpływy w świecie rosyjskim i poza nim (szczególnie poprzez społeczność muzułmańską) - czytamy we wpisie ukraińskiego polityka.