Jak podano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, 9 listopada Kreml ogłosił, że przed końcem roku Putin zorganizuje swoją tradycyjną konferencję prasową połączoną z telefonami od ludzi. Przypomniano, że w 2022 roku to wydarzenie zostało odwołane, prawdopodobnie dlatego, że w poprzednich tygodniach Rosja poniosła znaczące porażki wojskowe na Ukrainie.

Reklama

Kampania wyborcza Putina

Oceniono, że kremlowscy planiści prawie na pewno uznają to wydarzenie za ważny punkt w spodziewanej kampanii Putina, której celem jest zapewnienie sobie w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku piątej kadencji na stanowisku prezydenta. Putin prawdopodobnie ogłosi swoją kandydaturę przed końcem 2023 roku.

Spotkanie z Szojgu i Gierasimowem

Dodano, że 10 listopada Putin odwiedził kwaterę główną Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie nad Donem, gdzie spotkał się z szefem sztabu generalnego generałem Walerijem Gierasimowem i ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Zwrócono uwagę, że jest to druga wizyta Putina w kwaterze głównej w ciągu czterech tygodni: prawdopodobnie jest to kontynuacja jego wysiłków, aby zaprezentować się jako "patriotyczny" kandydat przed kampanią wyborczą.

Reklama