Te dyskusje toczą się w poważnych instytucjach i biorą w nich udział poważni ludzie, więc znaczy, że coś się za nimi kryje – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami Naryszkin, odpowiadając na pytanie o wiarygodność zachodnich dyskusji na temat potencjalnego usunięcia Zełenskiego i zastąpienia go inną postacią.

Reklama

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy o to, kto miałby zastąpić Zełenskiego, Naryszkin odpowiedział: Wolałbym nie dokonywać takich ocen.

Kto miałby zastąpić Zełenskiego?

Według oświadczenia Naryszkina, które SVR opublikowało w poniedziałek, a które cytuje agencja TASS, wywiad ma otrzymywać informacje, że wysocy urzędnicy z głównych krajów zachodnich coraz częściej rozważają potrzebę zastąpienia obecnego prezydenta Ukrainy inną osobą. Dane wywiadu sugerują, że rządy zachodnie rozważają kandydatury Walerija Załużnego, Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, byłego doradcy prezydenta Ukrainy Aleksieja Arestowicza (którego Rosja określiła jako terrorystę i ekstremistę), burmistrza Kijowa Witalija Kliczko oraz szefa Biura Prezydenta Ukrainy Andrieja Jermaka jako potencjalnych następców Zełenskiego.