W rozmowie z kolumbijskimi mediami Turbay stwierdził, że jako katolik wierzy w działanie sił nadprzyrodzonych, w tym złych mocy. Pod ich wpływem, jak zaznaczył, miał znajdować się polityk sprawujący dotychczas urząd burmistrza - William Dau.

Reklama

To nie jest żart. Mówię serio. Chcę, aby odprawiono tam egzorcyzmy - powiedział nowy burmistrz cytowany przez kolumbijski tygodnik "Semana".

"Nie ma innej opcji"

Wyjaśnił, że do czasu przeprowadzenia modlitwy służącej duchowemu oczyszczeniu gabinetu w Pałacu Aduana, gdzie znajduje się siedziba burmistrza Cartageny, nie zamierza się tam wprowadzać. - Nie ma innej opcji, abym wprowadził się do tego gabinetu, w którym przebywał demon - stwierdził Dumek Turbay, zaznaczając, że petentów tymczasowo przyjmuje w innym miejscu tego liczącego blisko 1 mln mieszkańców miasta.

Reklama

Turbay został zaprzysiężony na urząd burmistrza Cartageny, trzeciego pod względem wielkości populacji miasta Kolumbii, 28 grudnia 2023 r.

Egzorcyzmy są w Kościele katolickim obrzędami modlitewnymi służącymi uwolnieniu człowieka lub miejsca od wpływu Szatana. Przeprowadza je wyznaczony przez miejscowego biskupa kapłan.