Padające od kilku dni ulewne deszcze wAnglii i Walii spowodowały podtopienia w hrabstwach Worcestershire, Bedfordshire, Northamptonshire, Shropshire, Gloucestershire, Lincolnshire, Leicestershire, North Yorkshire i Sussex. Poziom wody w rzece Trent jest jednym z najwyższych od 24 lat.

Reklama

Ponad 1000 nieruchomości zalanych

W piątek rano w całej Anglii obowiązywało ponad 300 ostrzeżeń o spodziewanych powodziach i 330 alarmów dotyczących możliwych powodzi.

Dyrektor odpowiedzialna za walkę z powodziami w brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska Caroline Douglass, powiedziała BBC że łącznie w ostatnich dniach w Anglii zalanych zostało ponad 1000 nieruchomości, w tym setki w nocy z czwartku na piątek.

Reklama

Ewakuacje

Reklama

Jesteśmy krajem, który jest mokry i w którym zawsze jest dużo opadów - powiedziała, i dodała że w nocy ewakuowano mieszkańców około 50 nieruchomości na wyspie Alney w Gloucester. Wyspa znajduje się na Severn, najdłuższej rzece Wielkiej Brytanii.

Utrudnienia nie ominęły stolicy Wielkiej Brytanii Londynu. W nocy z czwartku na piątek około 70 strażaków walczyło z podtopieniami w dzielnicy Hackney Wick.

Zakłócenia w ruchu kolejowym

Przedstawiciele kolei ostrzegają, że powódź ma wpływ na ruch pociągów. Great Western Railway, która łączy Londyn z południowo-zachodnią Anglią i południową Walią, poinformowała, że kilka tras zostało zamkniętych. W Gloucestershire, między miastami Gloucester i Lydney, powódź również uniemożliwia podróżowanie - przekazała BBC.