Do wypadku doszło w czwartek. W pobliżu kopalni złota Maikainzołoto autobus, w którym oprócz kierowcy znajdowało się trzech przedstawicieli służb ratunkowych, wpadł do samoczynnie powstałego krateru. Jak dotąd odnaleziono ciała dwóch ofiar - przekazał portal.

Reklama

Gubernator obwodu pawłodarskiego Asain Bajchanow opublikował film z miejsca tragedii. Na filmie widać, że krawędzie osuwiska nie są stabilne, a ziemia i kamienie nieustannie osypują się do krateru.

Ratownicy pracują w skrajnie niebezpiecznych warunkach

Jak dotąd odnaleziono ciała dwóch ofiar wypadku. Ratownicy pracują w skrajnie niebezpiecznych warunkach. Gubernator zapewnił, że rodzinom zostanie wypłacone odszkodowanie.

Maikainzołoto to funkcjonująca od 1932 roku kopalnia, w której wydobywa się rudy polimetaliczne zawierające złoto oraz miedź. Jest jedną z ponad 30 kopalń złota w Kazachstanie, jedną z największych we wschodniej części kraju.

W całym państwie, położonym częściowo w Europie, a częściowo w Azji wydobywa się około 120 ton złota rocznie, co stanowi około 4 proc. światowego wydobycia. Kazachstan zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem wydobycia tego cennego kruszcu.