Jak czytamy na dailymail.co.uk, przedstawiciel linii lotniczych Korean Air przekazał, że we wtorek samolot linii Korean Air zderzył się z samolotem linii Cathay Pacific na lotnisku New Chitose.

Port lotniczy znajduje się na wyspie Hokkaido w Japonii.

Reklama

Straż pożarna przekazała, że samolot Cathay Pacific stał zaparkowany na płycie lotniska, kiedy uderzył w niego samolot koreańskich linii lotniczych. Incydent miał miejsce około godziny 5:30 po południu czasu lokalnego, czyli o 9:30 czasu polskiego.

Reklama

Linie lotnicze wydały oświadczenia

Podczas zdarzenia na pokładzie samolotu Korean Air znajdowało się 289 pasażerów. Żaden z nich nie zgłosił żadnych obrażeń.

Cathay Pacific wydał w tej sprawie oświadczenie. "Dzisiaj (16 stycznia) miał miejsce incydent z udziałem samolotu Cathay Pacific zaparkowanego na lotnisku New Chitose" - czytamy w komunikacie. "Nasz samolot, który w tym czasie stał nieruchomo, bez pasażerów ani załogi na pokładzie, został uderzony przez przejeżdżający obok koreański samolot Air A330".

W sprawie głos zabrała także druga linia, Korean Air.

"W sprawie (lotu - red.) KE766. Samolot linii Korean Air wszedł w kontakt z maszyną Cathay podczas ruchu na pasie na lotnisku New Chitose. Nie ma poszkodowanych, a linia lotnicza współpracuje ze wszystkimi służbami" - czytamy we wpisie zamieszczonym na portalu X.

To kolejne zderzenie samolotów w ostatnim czasie

Przypomnijmy, że niemal dwa tygodnie temu doszło do podobnego zdarzenia, jednak z tragicznym skutkiem.

2 stycznia samolot pasażerski Japan Airlines stanął w płomieniach po zderzeniu z samolotem straży przybrzeżnej. Wszystkie 379 osób znajdujących się na pokładzie Airbusa A350 linii Japan Airlines cudem uszło z życiem. Zginęło pięć osób spośród załogi turbośmigłowca straży przybrzeżnej.

Do tragedii doszło na tokijskim lotnisku Haneda.