Gen. Syrski: Nasze brygady toczą zacięte walki

"Ukraińskie wojska toczą zacięte walki z przeważającymi siłami rosyjskimi, które ponoszą duże straty w ludziach i sprzęcie, ale nadal atakują, odnosząc czasami sukcesy na niektórych odcinkach frontu" - oświadczył w czwartek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski.

Reklama

Generał poinformował, że wizytował jednostki, które utrzymują obronę w okolicach miejscowości Awdijiwka i Kurachowe w obwodzie donieckim.

"Nasze brygady toczą zacięte walki z przeważającymi siłami wroga. Wróg ponosi znaczne straty w ludziach i sprzęcie, ale nadal atakuje nasze pozycje, czasami odnosząc sukcesy na niektórych obszarach" - napisał na Facebooku.

Syrski: Wojska mają utrzymać pozycje

Reklama

Syrski wyjaśnił, że jego zadaniem jest skuteczne wykorzystywanie możliwości bojowych broni i sprzętu, by nanieść maksymalne straty wrogowi i zniszczyć jak najwięcej jego artylerii i pojazdów. Podkreślił, że wojska mają "utrzymać nasze pozycje i odzyskać pozycje, z których się wycofaliśmy".

"Oczywiście, aby wzmocnić naszą obronę na głównych kierunkach, musimy odpowiednio rozdzielać nasze rezerwy. Kiedy pracuję z dowódcami brygad, skupiam się na tym, jak zorganizowana jest praca na punktach kontrolnych w celu zaangażowania wroga, na terminowości i adekwatności decyzji podejmowanych zgodnie z bieżącą sytuacją oraz na utrzymywaniu stałej współpracy między jednostkami" - napisał Syrski.

"Jestem dumny z naszych żołnierzy, którzy codziennie demonstrują przykłady męstwa, odwagi i wierności przysiędze wojskowej w walce o wolność i niepodległość Ukrainy!" - podsumował naczelny dowódca ukraińskich Sił Zbrojnych.