Kilka dni temu CNN poinformowało, że w 2022 roku administracja Joe Bidena przeprowadziła działania na wypadek użycia przez Rosję broni nuklearnej w Ukrainie. Amerykańskie władze traktowały to "bardzo poważnie", a ryzyko użycia przez Moskwę broni atomowej uznano, na podstawie analiz wywiadowczych, za "bardzo wysokie" - twierdził CNN.

Reklama

Doniesienia te skomentował Dmitrij Pieskow. Doniesienia CNN uważa, za "należące do kategorii rozważań, które są publikowane w różnych mediach". - Myślę, że nie wymaga to żadnych komentarzy - powiedział Pieskow, cytowany przez rosyjską agencja państwowa Interfax.

Biały Dom bardzo poważnie potraktował zagrożenie

9 marca CNN rozmawiał z wyższymi urzędnikami administracji prezydenta Joe Bidena, którzy poinformowali, że pod koniec 2022 roku Stany Zjednoczone rozpoczęły poważne przygotowania na ewentualność potencjalnego uderzenia Rosji w Ukrainę bronią jądrową.

Według nich Biały Dom był szczególnie zaniepokojony możliwością użycia przez Rosję strategicznej lub taktycznej broni jądrowej. Jak czytamy, poziom planowania był "bezprecedensowy".