Raport Daily Mail, przedstawia mrożący krew w żyłach hipotetyczny scenariusz, w którym konflikt nuklearny między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi prowadzi do katastrofalnych konsekwencji globalnych.

Scenariusz wojny nuklearnej opisany w dokumentach rządu Stanów Zjednoczonych pokazują jak prezydent USA musiałby podjąć decyzję o losach świata w ciągu zaledwie sześciu minut.

Reklama

Scenariusz wojny nuklearnej

Scenariusz Armagedonu zaczyna się od wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej z Korei Północnej. W ciągu trzech minut od wystrzelenia rakiety, prezydent USA musi zostać poinformowany i podjąć decyzję, którą broń nuklearną uruchomić w odpowiedzi.

Rozpoczyna się próba przechwycenia, która nie powiodło się według scenariusza.

Prezydent został przeniesiony do bunkra pod wschodnim skrzydłem Białego Domu. Obok niego stoi wojskowy pomocnik, który niesie torbę awaryjną, zawierającą rozkazy wykonawcze, które mogą zostać wprowadzone w życie, gdy dojdzie do ataku nuklearnego.

Decyzja prezydenta USA

Prezydent USA ma wyłączne prawo do uruchomienia broni nuklearnej swojego kraju. Sekretarz obrony wzywa go do skonsultowania się ze swoimi odpowiednikami w Rosji i Chinach.

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy nadlatujący atak rakietowy jest fałszywy, zaprojektowany w celu nakłonienia prezydenta do rozpoczęcia wojny nuklearnej, a nawet czy głowica jest uzbrojona w broń jądrową.

Głowice nuklearne zaczynają spadać na Stany Zjednoczone. W tym czasie cele w całej Europie zostały trafione. Bazy lotnicze na całym kontynencie zostały zniszczone, a stolice, w tym Londyn, zostały trafione głowicami nuklearnymi. Zabijając miliony ludzi.