Do 137 wzrosła liczba zabitych w piątkowym ataku terrorystycznym na salę koncertową Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą – poinformował Komitet Śledczy Rosji.
Dotychczas zidentyfikowano 62 ciała. Nadal trwa akcja poszukiwawcza i odgruzowywanie Crocus City Hall.
Resort zdrowia obwodu moskiewskiego przekazał, że w szpitalach przebywa 142 rannych, wielu z nich w stanie ciężkim.
W piątek terroryści zaatakowali salę koncertową Crocus City Hall w podmoskiewskim Krasnogorsku. Do widzów otworzono ogień, eksplodowały ładunki wybuchowe. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku.
Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie organizacja Państwo Islamskie prowincji Chorasan, afgańskie skrzydło IS. Rosyjskie władze twierdzą, że schwytano czterech sprawców zamachu i nie są to obywatele Rosji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane