Szacujemy, że Rosja posiada obecnie około 950 pocisków o wysokiej precyzji poziomu operacyjno-strategicznego i strategicznego, o zasięgu przekraczającym 350 kilometrów - powiedział, dodając, że Rosja zazwyczaj stara się utrzymać swoje arsenały na poziomie nie mniejszym niż 900 pocisków.

Reklama

"Jeszcze kilka ataków na dużą skalę"

Przewidujemy, że Rosjanie będą w stanie przeprowadzić jeszcze kilka ataków na dużą skalę, dwa, trzy znaczące, po których będą zmuszeni zrobić przerwę w celu zgromadzenia rakiet i dronów Shahed. Pojedynczy miejscowy ostrzał może jednak być kontynuowany - zaznaczył Skibicki.

Opisał też stan rosyjskich pocisków manewrujących Kalibr, które od jesieni 2023 r. są rzadko używane przez Rosję. - Gromadzą zapas tych pocisków. Obecnie posiadają co najmniej 260 sztuk. Co więcej, ich plan zakłada wyprodukowanie 30 takich pocisków jeszcze w kwietniu tego roku - twierdzi przedstawiciel wywiadu obronnego.

"Modernizują pociski Onyks"

Jednocześnie przypomniał, że Rosjanie modernizują swoje pociski przeciwokrętoweOnyks. Rosyjskie zapasy standardowych pocisków Onyks wynoszą 440 sztuk.

W ostatnich tygodniach Rosjanie przeprowadzili kilka zakrojonych na szeroką skalę atakówrakietowych na ukraiński system energetyczny. Ostatni miał miejsce w nocy 31 marca, kiedy to ukraińskie jednostki obrony powietrznej zestrzeliły większość celów.