Strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski 3578 osób, z czego 2238 to obywatele Ukrainy. Czynności administracyjne wszczęto wobec 549 osób. Dane pochodzą z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Świecku.
Spotkanie wojewody ze służbami
W piątek w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody Marka Cebuli z marszałkiem województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim oraz przedstawicielami policji, straży pożarnej, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, KAS oraz ITD.
Celem spotkania było omówienie sytuacji związanej z przepływem ludności przez województwo lubuskie, w tym sytuacji na granicy - powiedział PAP dyrektor gabinetu wojewody lubskiego Sławomir Pawlak.
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.