Suplementy sprzedaje firma Rasich Laboratory z Petersburga, chełpiąc się w reklamie, że zostały one opracowane i przetestowane przez Dywersyjno-Szturmową Grupę Rozpoznawczą "Rusicz" i Samodzielny Batalion Rozpoznawczy.

Suplementy od neonazistów

"Sklep internetowy Rasich Laboratory ma w swoim logo połowę kołowrotu nazywanego też słowiańską swastyką. Symbolu tego używa także walczący z Ukrainą neonazistowski batalion Rusicz" - zwraca uwagę Biełsat.

Reklama

Suplementy diety "mają pomóc w spalaniu tłuszczu, przyroście masy mięśniowej czy regeneracji więzadeł i stawów". Opracowano je "dla wzmocnienia zdrowia, podniesienia sił, wytrzymałości i ułatwienia wykonania zadań bojowych" – czytamy.

Szokujące hasło "Fajniej niż w Buczy"

"Pakiet OZVerin nawiązuje nazwą do znaków rozpoznawczych O, Z, V używanych przez siły rosyjskie na początku inwazji na Ukrainę w 2022 roku" - spostrzega Biełsat. I dodaje, że slogan reklamowy na pudełku brzmi "Będzie fajniej niż w Buczy" (ros. budiet krucze, czem w Bucze), co już przechodzi ludzkie pojęcie.

Inne hasła marketingowe firmy to: "Ród, Ojczyzna, Rasa" (ros. Rod, Rodina, Rasa), "Wiedz, Walcz, Władaj" (ros. Wiedaj, Wojuj, Władiej) oraz "Siła, Sława, Północ" (ros. Siła, Sława, Siewier).

Reklama

Czym jest batalion "Rusicz"?

Dywersyjno-Szturmowa Grupa Rozpoznawcza "Rusicz" powstała w 2014 roku z inicjatywy rosyjskiego neonazistyizbrodniarza wojennego Aleksieja Milczakowa.

Formacja wsławiła się już zbrodniami wojennymi podczas wojny w Donbasie, zaś w trakcie wojny w Ukrainie rozpoczętej w 2022 roku najemnicy z "Rusicza" dołączyli do Grupy Wagnera. Kiedy jednak uśmiercono Jewgienija Prigożyna, weszli w skład formacji "Redut", podległej wywiadowi wojskowemu Rosji (GRU) - informuje Biełsat.

Zbrodniarze z "Rusicza" podczas obecnej wojny zdążyli już dokonać wielu okrutnych zbrodni. W mediach społecznościowych chwalili się nagraniami tortur, a nawet odcinania głów Ukraińcom. Biełsat zauważa również, że zwyrodnialcy otwarcie zachęcali na Telegramie do gwałtów na Ukrainkach.