Komunikat Watykanu. Papież reaguje na atak Rosji

W nocie przekazanej dziennikarzom Watykan oświadczył: "Ojciec Święty przyjął z wielkim bólem wiadomości o atakach na dwa ośrodki medyczne w Kijowie, w tym na największy ukraiński szpital pediatryczny, a także na szkołę w Gazie".

"Papież wyraża swoje głębokie wzburzenie z powodu eskalacji przemocy. Wyrażając bliskość z niewinnymi ofiarami oraz rannymi pragnie i modli się to, aby szybko wyznaczono konkretne drogi, które położą kres trwającym konfliktom" - głosi oświadczenie Stolicy Apostolskiej.

Reklama

Atak Rosji na szpital dziecięcy w Kijowie

W poniedziałek w Kijowie rakieta uderzyła w szpital dziecięcy, największą w kraju klinikę - Ochmatdyt. Dwie osoby, w tym lekarz, zginęły, a 10 zostało rannych. Konieczna była ewakuacja pacjentów.

W stolicy Ukrainy uszkodzony został jeszcze jeden obiekt medyczny – ośrodek zdrowia w dzielnicy dnieprzańskiej. Zginęło tam siedem osób, w tym troje dzieci, a 18 doznało obrażeń.

Caritas w Jerozolimie oraz tamtejszy łaciński patriarchat, cytowane przez włoski dziennik "Avvenire", poinformowały o ataku na katolicką szkołę Świętej Rodziny w Gazie. Dokładny bilans ofiar nie jest znany.