Ogień pod Moskwą. Płonie fabryka

Pożar wybuchł w Chimkach pod Moskwą prawdopodobnie płonie warsztat do produkcji płytek ceramicznych. "Ogień objął już ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, zawalił się dach" – można przeczytać w komunikatach zamieszczonych w mediach społecznościowych.

Reklama

Jak przekazał serwis NEXTA, wewnątrz sklepu znajduje się 30 butli z gazem, które mogą eksplodować. Strażacy ugasili 10 z nich.

Ukraińskie media zaznaczają, że przedsiębiorstwo projektuje instalacje wysokotemperaturowe, produkuje ceramikę techniczną i nie tylko. "Specyfikę produkcji można wykorzystać w rosyjskim sprzęcie wojskowym".

Pożar na Krymie

W środę wieczorem na zachodzie półwyspu Krymskiego w mieście Eupatoria wybuchł pożar. Jak przekazały okupacyjne rosyjskie służby, zapaliła się wysuszona roślinność. Ogień strawił około 1000 metrów kwadratowych. Według informacji Głównej Dyrekcji Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji dla Krymu liczba pożarów w regionie wzrosła o 25 proc.

"O godzinie 20.40 otrzymano informację o zapaleniu się suchej roślinności na otwartym terenie. Na miejsce wysłano siły i środki rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na terenie pali się sucha roślinność powierzchni 200 metrów kwadratowych" – napisano w komunikacie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych.