Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Trzęsienie ziemi w Chile. Tsunami uderzyło w wybrzeże. ZDJĘCIA

2 kwietnia 2014, 09:35
Według amerykańskich służb geologicznych trzęsienie ziemi miało siłę 8,2 stopnia. Jego epicentrum znajdowało się 95 kilometrów od portowego miasta Iquique zamieszkanego przez 180 tysięcy mieszkańców. Lokalizacja źródła wstrząsów na głębokości zaledwie 10 kilometrów sugeruje, że doszło do wsunięcia się jednej z płyt tektonicznych pod drugą. W tym przypadku chodzi o Płytę Nazca oraz Płytę Południowoamerykańską.
Według amerykańskich służb geologicznych trzęsienie ziemi miało siłę 8,2 stopnia. Jego epicentrum znajdowało się 95 kilometrów od portowego miasta Iquique zamieszkanego przez 180 tysięcy mieszkańców. Lokalizacja źródła wstrząsów na głębokości zaledwie 10 kilometrów sugeruje, że doszło do wsunięcia się jednej z płyt tektonicznych pod drugą. W tym przypadku chodzi o Płytę Nazca oraz Płytę Południowoamerykańską. / PAP/EPA / ALEX VALDES
Ziemia zatrzęsła się u wybrzeży Chile, a w wybrzeże uderzyły fale tsunami. Są ofiary śmiertelne, a prezydent wprowadza stan klęski żywiołowej.
Reklama
Reklama
Tematy:
zabici ofiary stan wyjątkowy trzesięnie ziemi Chile ranni tsunami

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • niesprawiedliwość dziejowa
    2014-04-02 10:33:27
    największym zagrożeniem dla ludzi nie są żywioły tylko inni ludzie ... klęski żywiołowe były, są i będą - w XXI wieku istnieją odpowiednie środki techniczne żeby się przed kataklizmami chronić lub je za w czasu przewidywać ...
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama