Reklama
Warszawa
Reklama

Nowa osłona nad zniszczonym reaktorem w Czarnobylu. ZDJĘCIA z budowy

25 lutego 2015, 18:50
Osłona musi być bardzo gruba. Panujące wewnątrz promieniowanie osiąga wartość 10 tys. rentgenów na godzinę (naturalne promieniowanie nie przekracza 50 mikrorentgenów na godzinę). Do budowy poprzedniego sarkofagu, tuż po wybuchu w kwietniu 1986 roku, zużyto ponad 400 tys. metrów sześciennych betonu... / PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO
Nieoficjalnie nazywany "sarkofagiem", oficjalnie nosi nazwę "schronienie numer 4". Reaktor zniszczony w wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu dostanie nową osłonę. Polska dołożyła na ten cel 1,5 miliona euro. Zobacz ZDJĘCIA z budowy nowego sarkofagu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(21)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • lolek
  2015-02-25 20:18:29
  Mamy chojny rząd tylko dla banderowców i faszystów oraz bierzemy złom od jankesów -pastuchów ,przyjmujemy emigrantów - uciekinierów z faszystowskiej urainy i walimy im pieniądze i inne dobra za bóg zapłać a polakom daje się ***** dzieci nie maja należytej opieki głodują,chorują a na tą opiekę państwo nie ma.Chojni polacy pieniędzy mają w bród tylko dla faszystowskich banderowców .Wchodza im w dupe bez mydła
  12
 • Av
  2015-02-25 21:11:49
  może by tak ruskie pijaki zabrali ten atom do siebie
  4
 • Szamanow
  2016-01-09 21:05:13
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach oraz tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jako kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
 • Szamanow
  2016-01-09 21:36:51
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. ZERO MERYTORYKI - maksimum biadolenia. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
 • krzysiek
  2015-02-25 23:33:40
  CZY JUŻ DO JASNEJ CHOLERY NIE MAMY NA CO WYDAWAĆ PIENIĘDZY POLSKIEGO PODATNIKA?
  Podaj rękę Ukrainie! A oni ci tą rękę odrąbią siekierą!
  RIZAT' LACHIW! B A N D E R A! ! ! B A N D E R A! ! !
  6
 • ewa
  2015-02-25 20:33:33
  PROSZE NIE zaPOminac ida wybory
  9
 • wiktor
  2015-02-25 20:25:07
  Ukraina przeszła na nasze utrzymanie???!!!
  Dajemy na wszystko - na reaktor, na rozwój przedsiębiorczości, na studentów, na leczenie rannych, na szkolenie wojska. Czy władze oszalały?
  Czy to jest jeszcze Polska czy połkolonia ukrainska?
  8
 • Szamanow
  2016-01-09 12:08:05
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach i tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jak kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego wieśniaka myślącego: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
 • ja
  2015-02-25 22:18:41
  Za te 1,5 mln euro na bunkier, na pewno nie zagłosuję na PO
  7
 • bezimienny
  2016-01-09 21:41:51
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach oraz tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum biadolenia. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jako kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi":)
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej