Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Koszmar na granicy z Macedonią. Policja kontra uchodźcy z dziećmi. ZDJĘCIA

22 sierpnia 2015, 12:41
Imigrantów ciągle przybywa. Ludzie całymi rodzinami w namiotach, a czasem po prostu na rozłożonych na ziemi kocach, koczują przy granicy. Tłumy gromadzą się przed kordonami policjantów broniących przejścia. Macedoński rząd nakazał obstawić zieloną granicę. Jednak po starciach uchodźców z policją pozwolił na wpuszczenie na teren Macedonii określonej liczby imigrantów. Uchodźcy cały czas mają nadzieję, że Macedończycy otworzą granice. Prowizoryczne obozy po greckiej stronie są przepełnione. Panują w nich złe warunki sanitarne.
Imigrantów ciągle przybywa. Ludzie całymi rodzinami w namiotach, a czasem po prostu na rozłożonych na ziemi kocach, koczują przy granicy. Tłumy gromadzą się przed kordonami policjantów broniących przejścia. Macedoński rząd nakazał obstawić zieloną granicę. Jednak po starciach uchodźców z policją pozwolił na wpuszczenie na teren Macedonii określonej liczby imigrantów. Uchodźcy cały czas mają nadzieję, że Macedończycy otworzą granice. Prowizoryczne obozy po greckiej stronie są przepełnione. Panują w nich złe warunki sanitarne. / PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
Co najmniej trzy tysiące osób - mężczyzn, kobiet i dzieci - koczuje na granicy Grecji z Macedonią. Uciekający z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji imigranci próbują przedostać się do Europy Zachodniej. Na drodze stoją im jednak kordony macedońskiej policji. Na granicy dochodzi do dantejskich scen. Przepychanki, bójki, płaczące dzieci...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
grecja Macedonia granica uchodźcy imigranci

Powiązane

Reklama

Komentarze (59)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • adam
  2015-09-06 07:09
  wszyscy jesteście jak SS co było z Polską 2 wojn swiatowa Polaków do gazu do tej pory wypominany to niemcom a sami nie lepiej byśmy też z nimi tak zrobili jak chrześcijanie się wypowiadamy ale co by było jak byście byli na ich miejscach...
  0
  zgłoś
 • xxxx
  2015-09-02 11:44
  My Europejczycy dużo krwi przelaliśmy by zbudować to co mamy! Czemu oni nie walczą o swój świat tylko przyjeżdżają "na gotowe" i żądają opieki. Jesteśmy bardzo naiwni wpuszczając ich do europy, to są barbarzyńcy, ich religia nie mówi o kochaniu bliźniego. Za kilkadziesiąt lat my europejczycy, będziemy żyć w gettach stworzonych przez islamistów.
  0
  zgłoś
 • PJKAN
  2015-08-31 20:08
  Dlatego trzeba ich odsyłać, tym dzieciom obca jest asymilacja one są tylko instrumentem wywarcia wpływu na opinię publiczną. Niech wracają i walczą o swoje, a nie bazują na tym co zbudowała europa.
  0
  zgłoś
 • JWS
  2015-08-31 19:13
  Polacy uciekający z Polski w czasach zaboru tworzyli siły zbrojne,do walki z zaborcami: Haller, Dąbrowski. Podobnie było w czasie najazdu hitlerowskiego w czasie II Wojny w krajach zachodu i w Rosji Wśród przybyszów z Afryki i Syrii MOŻNA OCENIĆ liczbę MĘŻCZYZN ZDOLNYCH DO WALKI na ok 100 000. Można by stworzyć przy pomocy krajów UE armie zdolne do walki z bandami we własnych krajach.Lecz oni chcą od UE pracy , mieszkań przyjęcia na studia.Losy ich krajów ich nie obchodzą. Chcą tego o czym marzy jeszcze wielu naszych obywateli..A przybysze od zaraz chcą żyć ,,jak w Europie."Kraje które przyjęły duże liczby uchodzców, już roszczących, od zaraz, prawa do dobrego życia,NIE MAJĄ POJĘCIA CO ICH W PRZYSZŁOŚCI CZEKA, OD LUDZI KTÓRYCH NIE INTERESUJĄ LOSY ICH WŁASNYCH KRAJÓW.
  0
  zgłoś
 • piotr
  2015-08-30 22:00
  popatrzcie na ich (wychudzone twarze są tak zagłodzeni )a nasze dzieci nie mają co jeść a renciści żyją w skrajnej biedzie.Ich stać zapłacić 3000-4000tys.euro przemytnikom żeby się ostać do Europy a po jakimś czasie zacząć mordować miejscową ludność
  0
  zgłoś
 • elwira
  2015-08-27 23:43
  Nie mają odpowiedniego wykształcenia żeby podjąć pracę,! nie znają języka , obyczajów kraju, nie znają nic !!! z czego będą żyć? podniosą nam podatki , no bo ktoś musi ich utrzymywać ! a może My mamy uciekać z kraju? może do Afryki? ONI TU A MY TAM ! Jaka przyszłość nas czeka ? My głupie narody jesteś my za bardzo tolerancyjni... oni się nami nie przejmują,,, narzucą naszym dzieciom islam, zarzucą burki, i zgwałcą nasze dzieci w wieku 9 lat. GDZIERZ HONOR POLAKÓW?
  0
  zgłoś
 • zezo
  2015-08-23 17:09
  Kto finansuje im przewóz do Europy, to są gigantyczne pieniądze, których imigranci i ich rodziny nie mają. Ci co chcą zdestabilizować Europę. A Macedończycy powinni strzelać jak do kaczek do tej bandy wdzierającej się siłą, na przemoc trzeba odpowiedzieć przemocą. Tysiące wdzierające się do Europy to nie są imigranci polityczni, won stąd.
  0
  zgłoś
 • cywil
  2015-08-23 13:42
  Nie trzeba wojska by zdobywać inne kraje.Za kilka lat opanują kraje europejskie i zrobią to samo co w swoich krajach.
  0
  zgłoś
 • Radykalinski Stefan
  2015-08-23 10:38
  I znowu jakis Islamista/25-letni Marokanczyk, uzbrojony w pistolet, Kalasznikow i 10 magazynkow z amunicja X 30 sztuk, jak i noz do podzynania gardel niewiernym,chcial urzadzic rzez wsrod pasazerow szybkiego pociagu Amsterdam - Paryz. Tylko dzieki amerykanskim Marines w cywilu, ktorzy tez tym pociagiem podrozowali i go obezwladnili do rzezi nie doszlo !

  Islam is a peaceful religion...
  0
  zgłoś
 • Niemiecki podatkowicz
  2015-08-23 08:32
  Tak nie dawno przyjeźdźali uchodzcy z Polski do Niemiec. Ale nikt ich nie bił ani na nich nie strzelał, tylko pomagaliśmy na ile nas było stać. Bardzo sczybko to sapomnieliście Polacy!!!
  4
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • ewi
  2015-08-23 07:57
  Kto finansuje przewóz tym tysiacym dzikusów. Podobno USA, żeby zaognić w Europie sytuacje, żadna rodzina imigrancka nie ma tysięcy euro na przejazd, więc skąd ?
  1
  zgłoś
 • loko
  2015-08-23 04:12
  Rzeczywiście to już jest klęska humanitarna. Co jednak nie przeszkadza robić zdjęcia i zgarnąć jakąś nagrodę w "World Press Photo".
  0
  zgłoś
 • Ha
  2015-08-22 23:19
  Gdyby ktos z Dziennika, przeczytal doniesienia innych agencji informacyjnych, wiedzialby, ze wszyscy uciekinierzy dawno przekroczyli granice Macedonii...
  0
  zgłoś
 • Euro
  2015-08-22 22:48
  Europejczycy,

  Hannibal ante portas!
  0
  zgłoś
 • autor
  2015-08-22 21:53
  jak "wielka wędrówka ludów", po których nastąpił upadek cesarstwa rzymskiego. to co się dzieje może być początkiem olbrzymich zmian, niewyobrażalnych dla współczesnego europejczyka,
  0
  zgłoś
 • marta
  2015-08-22 21:29
  Jeśli chcą mieszkać w Polsce , to nastepujace rzeczy powinny być obowiązkowe
  a) nauka Polskiego
  b) nauka religiii poniewaz Polska jest krajem katolickim i muszą zrozumięć jego mentalność
  c) muszą sie ochrzcić.(Wtedy problem w dużej częsci sie rozwiąże, bo duża cześć sobie pojedzie do krajów laickich)
  1
  zgłoś
 • SRU
  2015-08-22 21:02
  Według PO dzieci w Polsce nie głodują,bezrobocie spada,ci na śmietnikach to element. Było nam za dobrze więc może być tylko gorzej. Właśnie zmierza. Jak nic poważnego się nie dzieje to każdy dureń może być władzą.Przed UE problem komu ile utkać.Stawiam na PO.Wezmą na maxa + pieniądze z Brukseli na początkowe wyżywienie.Kasa zniknie,ludzie zostaną .Będzie wesoło!!!
  0
  zgłoś
 • Sagan Panzer Regiment
  2015-08-22 20:20
  Główna wina leży po stronie palantów z UE , w tym w dużej mierze dziennikarzy, w tym
  w dużej mierze z otoczenia Agory i przystawek. Nie tylko jawne deklaracje, że należy przyjmować , ale choćby sama bierność i odrętwienie tylko rozzuchwala Afrykanów i Azjatów.
  Za rok będziemy tu mieli 50% Afryki i 30% Azji. Brakująca reszta do 31 grudnia 2016 nie zdąży
  jeszcze dojść do wybrzeża Śródziemnego. Co więcej , palanty , drugie pokolenie
  tych litościwie przyjętych uchodźców przyłączy UE, w tym Polskę, do Państwa Islamskiego.
  Wyjątkiem będą Węgry i Macedonia.
  0
  zgłoś
 • Janek
  2015-08-22 18:00
  Miejsce uchodzcow z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji jest na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Azji.
  0
  zgłoś
 • 111
  2015-08-22 17:50
  Problem powodują bezmyślne oszolomskie lewicowe władze w Europie.
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama