Reklama
Reklama
Reklama

Ciała przykryte kocami, gazetami... Miejsce krwawego zamachu w stolicy Turcji [ZDJĘCIA]

10 października 2015, 12:38
Ankara, stolica Turcji: Krwawy zamach terrorystyczny
Ankara, stolica Turcji: Krwawy zamach terrorystyczny / PAP/EPA / STR
Turcja jest w szoku po zamachu terrorystycznym, jaki nieznany dotąd sprawcy przeprowadzili w centrum Ankary. Bomba eksplodowała w tłumie osób uczestniczących w marszu pokojowym. Jest kilkudziesięciu zabitych, liczba rannych przekroczyła setkę. Media na całym świecie pokazują miejsce zamachu. Przejmujące wrażenie robią ciała ofiar przykryte gazetami i plakatami...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Turcja zamach terroryzm ankara terror bomba
Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • asja
  2015-10-10 22:45
  Nad czym ludziska sie zastanawiaja!! zeby wiecej nas zginelo? przeciez islam chce miec caly swiat u swych stup i na razie im ti idzie dobrze im mniej nas tym lepiej dla nich oni chca zeby ludzie gineli masowo, a nikt z nimi nic nie robi ,a wylapac ich na pontony wsadzic i wyslac tam skad przybyli co za opuznienie w r ozwoju
  0
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:48
  EWA KOPACZ PUBLICZNIE PRZYZNAŁA SIĘ, ŻE Z NAJNIŻSZYCH, NIKCZEMNYCH, POBUDEK BEZCZELNIE, PERFIDNIE, OBRZYDLIWIE, OKŁAMYWAŁA POLAKÓW, OKŁAMYWAŁA RODZINY OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ Z TRYBUNY SEJMOWEJ !
  A więc, prawdziwa, prawda, bo w praktyce Donalda Tuska oraz kolesi z trzymającej władzę w Polsce, kliki POWSI-PSL, są różne, oczywiste prawdy, w tych samych sprawach, w zależności od okoliczności, otóż rzeczywista prawda, najprawdziwsza prawda, jest taka, że polscy prokuratorzy, ani żaden polski lekarz-patomorfolog w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, w Moskwie, a nikt z przedstawicieli państwa polskiego nie wspierał należycie członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki i doznali przy tym szoku. Albowiem, bez nijakiego poszanowania, szczątki ofiar były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.
  Jest to niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze
  i prokuratorzy. To przestępstwo. Jest to hańba, jest to profanacja.
  Ministrom rządu Donalda Tuska wyjątkowo łatwo i często zdarzało się perfidnie okłamywać Polaków i nie pociągało to za sobą żadnych konsekwencji. Będąc ministrem rządu Rzeczypospolitej Polskiej, Ewa Kopacz publicznie kłamała, okłamywania Polaków w bardzo ważnej sprawie, w tym, nawet z trybuny sejmowej i czynem tym dowiodła, że nie zasługuje na zaufanie Polaków.
  Nawet w dniu, jej wyboru na marszałka Sejmu, Pani marszałek Ewa Kopacz, już jako druga osoba w państwie, zachowała się w Sejmie haniebnie! nie odpowiedziała w ogóle na zapytania poselskie w tej sprawie ani jako poseł ani już jako marszałek Sejmu, nie przeprosiła rodzin ofiar ani milionów Polaków, których okłamywała! Nie czekajac na konferencję prasową, pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz, czmychnęła cichcem, uciekając z Sejmu przed dziennikarzami a za nią, uciekł cichcem, przed dziennikarzami, jak złodziej, jak kryminalista, jej promotor Donald Tusk, ówczesny premier rządu polskiego!
  To straszna hańba dla polskiego rządu, dla polskiego Sejmu, dla polskiego parlamentaryzmu, to hańba dla polskiej demokracji, to hańba i obraza dla Polaków! że takim kłamcą, który umykał z Sejmu był polski premier, że taka kłamczucha została Marszałkiem Sejmu RP! Pani Ewa Kopacz jest osobą, która bezczelnie, bez mrugnięcia okiem publicznie okłamała Polaków. To hańba i obraza dla Polaków! że taka kłamczucha została premierem rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Polacy wiedzą, że Ewa Kopacz zawsze bezczelnie ich okłamywała i nadal okłamuje w żywe oczy.


  Polacy przecież wiedzą jak było i jak jest.

  ZA SWOJE KŁAMSTWA EWA KOPACZ NIGDY NIE PRZEPROSIŁA POLAKÓW, NIGDY NIE PRZEPROSIŁA RODZIN OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.

  To Ewa Kopacz jest winna tego, że bez nijakiego poszanowania, niekompletne, pokrwawione, nieumyte, gołe, nieubrane, szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

  Kto chce dowodów niech obejrzy dokumentalny, film pt. „Pogarda” Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej oraz filmy Anity Gargas, np.”Anatomia upadku” a będzie mógł skonfrontować prawdę, to co opowiadają, członkowie rodzin ofiar, katastrofy smoleńskiej, z tym tym co mówią polskie władze i kolejny raz obserwować jak premier rządu polskiego, Donald Tusk umyka przed dziennikarzami a jego rzecznik, nie dopuszcza ich do zadawania pytań !!!
  Oto, jakie były Tuskowe rządy miłości, oto, jaka była Tuskowa demokracja, oto, co za osoba jest teraz przewodniczącym Rady Europejskiej, oto, kto jest teraz, premierem polskiego rządu.
  4
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:43
  ROZPĘTALI BEZPARDONOWĄ WOJNĘ POLSKO-POLSKĄ, WIELOKROTNIE ODMAWIALI PREZYDENTOWI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, LECHOWI KACZYŃSKIEMU; KRZESŁA, MIEJSCA NA POSIEDZENIACH RÓŻNYCH GREMIÓW, CZY SAMOLOTU DO JEGO TRANSPORTU, UMOŻLIWIAJĄCEGO PREZYDENTOWI UCZESTNICZENIE W POSIEDZENIACH MIĘDZYNARODOWYCH GREMIÓW...

  "TA SUPERKOPARA - KŁAMCZUCHA", JAK JĄ ZOWIĄ INTERNAUCI ("CO TO W SMOLEŃSKIM BAGNIE NA METR GŁĘBOKO KOPAŁA I JEDNOCZEŚNIE JAKOBY "DOKŁADNIE" PRZESIEWAŁA" (...!), KŁAMSTWEM OSIĄGNĘŁA NAJPIERW FOTEL MARSZAŁKA SEJMU A PÓŹNIEJ PREMIERA.


  DLATEGO, Ewa Kopacz, mistrzyni w okłamywaniu Polaków, nawet z mównicy sejmowej, - nie ma moralnego prawa do wzywania czy wyzywania kogokolwiek, do debaty czy czegokolwiek a nikt nie powinien stawać do debaty czy w ogóle rozmawiać z tak bezczelną, perfidną i chamską kłamczuchą ...

  E. KOPACZ, KTÓRA DOPROWADZIŁA DO "OŻYWIENIA" NOWEGO OKREŚLENIA W JĘZYKU POLSKIM - "DOCHÓWKOWYWANIE", UŻYWA TAKIEJ SAMEJ WOJENNEJ RETORYKI I ARGUMENTÓW, OBIECUJE I INSYNUUJE, TO CO BRONISŁAW KOMOROWSKI I TAK SAMO JAK KOMOROWSKI, WIELOKROTNIE ZOSTAŁA ZA TO, WYGWIZDANA PRZEZ POLAKÓW.

  POLACY UWAŻAJĄ, ŻE Z TAKIMI BEZCZELNYMI KŁAMCAMI JAK KOPACZ EWA, NIE MA CO DEBATOWAĆ CZY ROZMAWIAĆ. TAKICH KŁAMCÓW NIE MA CO SŁUCHAĆ. PRZECIEŻ POLACY NIGDY NIE DADZĄ JEJ WIARY BO KOPACZ JEST NAJWIĘKSZĄ KŁAMCZUCHĄ W RZECZYPOSPOLITEJ; OKŁAMYWAŁA BEZCZELNIE POLAKÓW WIELOKROTNIE, NAWET Z TRYBUNY SEJMOWEJ. PAMIĘTAMY WSZYSCY !!! POLACY NIE ZAPOMNIELI, POLACY PAMIĘTAJĄ, TUSKOWĄ, SŁAWETNĄ, PIERUŃSKĄ, KOPACZKĘ, KTÓRA JAK ŻADNA INNA , DOTYCHCZAS W ŚWIECIE, PODOBNO, ZDALNIE STEROWANA, broniąc za wszelką cenę, 4 liter Donalda Tuska, razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy … A przecie wiemy już, jaka to była „dokładność” …; szczątki ofiar „dochówkowywano” później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, znajdują je tam i kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić, do dzisiaj ..!!!

  Dzisiaj to indywiduum, symbol bezczelności, fałszu i zakłamania nagrodzone przez Tuska za okłamywanie Polaków, w tym rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, NADAL BEZCZELNIE OKŁAMUJE POLAKÓW.

  Ewa Kopacz, która sama jest lekarzem, bezczelnie kłamała! Powinna sobie, strzelić w łeb, ze wstydu, z hańby, jaką przyniosła swojej rodzinie i kolegom lekarzom! polskiemu Sejmowi! E. KOPACZ NIE MA MORALNEGO PRAWA DO POUCZANIA CZY OCENIANIA KOGOKOLWIEK ANI DO PEŁNIENIA JAKIEJKOLWIEK FUNKCJI PUBLICZNEJ W POLSCE…!
  EWA KOPACZ UTRACIŁA NIE TYLKO ZAUFANIE MILIONÓW POLAKÓW, WIELU POSŁÓW, POLITYKÓW I ŚRODOWISK A W SZCZEGÓLNOŚCI, RODZIN OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, W WYNIKU JEJ KŁAMSTW DOT. TEJ NARODOWEJ TRAGEDII.
  Ewa Kopacz za kłamstwa, za to że broniła bez względu na ewentualne konsekwencje, „4 liter” Donalda Tuska, została jego staraniem, w nagrodę, awansowana na marszałka Sejmu, na drugą osobę w Polsce! a później na premiera rządu RP.
  Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, wówczas minister Ewy Kopacz z 29 kwietnia podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej;
  „Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić”
  Z udawanym, wielkim, przejeciem, i łzami niemal, opowiadała jak to, drobiazgowo, przekopywano ziemię na 1 m głęboko i przesiewano szukając szczątków ofiar. To też kłamstwo! Tak naprawdę to zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano później członkom rodzin do identyfikacji.Następnie nieumyte, nieubrane, w foliowych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce.
  A fakty są takie, że już po pogrzebach, do Polski, przywieziono jeszcze ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano! Że Pani Minister Kopacz, Boga się nie bała tak zmyślać z mównicy sejmowej? Sama pewnie tego nie wymyśliła, musiała tak mówić na polecenie ówczesnego premiera, DonaldaTuska!
  2010-11-03 w „Kropce nad i” w TVN24, PRZECIEŻ NIKT INNY TYLKO OSOBIŚCIE Ewa Kopacz ogłosiła osobiste dementi, swojego cytowanego wyżej, kłamliwego wystąpienia w Sejmie.
  5
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:33
  DZISIAJ, OBAWIAJĄC SIĘ KLĘSKI, EWA KOPACZ STALE, HISTERYCZNIE WZYWA DO DEBATY LIDERÓW PiS ALE JUŻ ZA KRÓLÓW POLSKICH USTALONO ZASADY, ŻE POTYKAĆ SIĘ, SPOTYKAĆ, DEBATOWAĆ CZY BIESIADOWAĆ MOŻNA TYLKO Z KIMŚ GODNYM A NIGDY Z CHAMEM, KTÓRY JEST NIKCZEMNEGO STANU CZY NIKCZEMNEGO UMYSŁU LUB ZAWODU, KTÓRY NIE SZANUJE POZYWANYCH ADWERSARZY I UBLIŻA IM, KTÓRY UBLIŻA CZCI ZMARŁYCH A EWA KOPACZ, TYLKO PERFIDNIE UDAJE DOBRĄ WOLĘ A FAKTYCZNIE STALE DĄŻY DO KONFRONTACJI Z GŁOWĄ PAŃSTWA POLSKIEGO, PREZYDENTEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, ANDRZEJEM DUDĄ I ZMUSZA DO TEGO MINISTRÓW SWOJEGO RZĄDU.

  DLATEGO NIE NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ ABY KTOKOLWIEK Z PiS ZDECYDOWAŁ SIĘ DEBATOWAĆ, POTYKAĆ CZY SPOTYKAĆ Z EWĄ KOPACZ. KTÓRA TYLKO PERFIDNIE UDAJE DOBRĄ WOLĘ A FAKTYCZNIE STALE DĄŻY DO KONFRONTACJI Z GŁOWĄ PAŃSTWA POLSKIEGO, PREZYDENTEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, ANDRZEJEM DUDĄ I ZMUSZA DO TEGO MINISTRÓW SWOJEGO RZĄDU, NIE SZANUJE I BEZCZELNIE LEKCEWAŻĄC, OBRAŻA URZĘDUJĄCEGO PREZYDENTA, GŁOWĘ PAŃSTWA I ZWIERZCHNIKA SIŁ ZBROJNYCH RP, KŁAMLIWIE INSYNUUJĄC; "Mamy prezydenta na pilota, sterowanego zdalnie" – (PODCZAS GDY SAMA JEST PREMIEREM STEROWANYM Z BRUKSELI PRZEZ DONALDA TUSKA, O CZYM WIEDZĄ PRZECIEŻ WSZYSCY POLACY.  NALEŻY TEŻ WĄTPIĆ ABY KTOKOLWIEK Z PiS ZDECYDOWAŁ SIĘ DEBATOWAĆ, POTYKAĆ CZY SPOTYKAĆ Z KIMKOLWIEK Z TYCH LIDERÓW RZĄDZĄCEJ KOALICJI CZY LIDERÓW INNYCH PARTII, KTÓRZY działając razem, wspólnie, i w wrogim porozumieniu, ustawili się I TRWAJĄ W WROGIEJ KONFRONTACJI wobec urzędującego prezydenta i kiedy tylko mogą, zawsze wykorzystują wszystkie swoje wystąpienia w mediach, przyjaznych rządzącej klice POWSI-PSL, do bezpardonowych, chamskich, ataków na NIEGO i krytyki wszelkich JEGO poczynań.  EWA KOPACZ, TYLKO PERFIDNIE UDAJE DOBRĄ WOLĘ A FAKTYCZNIE STALE DĄŻY DO KONFRONTACJI Z GŁOWĄ PAŃSTWA POLSKIEGO, PREZYDENTEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, ANDRZEJEM DUDĄ I ZMUSZA DO TEGO MINISTRÓW SWOJEGO RZĄDU.

  To niesłychany skandal i chamstwo, że ministra Teresa Piotrowska nie raczyła przybyć na pierwsze zaproszenie prezydenta. To niesłychane zarozumialstwo, pycha, chamstwo i bezczelność, że ministrowie, premier czy ktokolwiek inny ważą się obraźliwie wyrażać o osobie prezydenta, który jest najważniejszą osobą w państwie i uosabia Majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej. Każda zaproszona przez prezydenta osoba winna przybyć na zaproszenie z dokumentami z jakimi prezydent chce się zapoznać. Oczywiste jest, że to premier Kopacz zakazała ministrze Piotrowskiej, stawić się na pierwsze zaproszenie prezydenta.

  To właśnie premier Kopacz, wzorując się na swoim patronie Donaldzie Tusku, jeno perfidnie udając dobrą wolę, postawiła na konfrontację z prezydentem i zmusza do takich zachowań podległych jej ministrów, o czym wypowiadali się nawet politycy PSL m.inn. wicepremier Janusz Piechociński, który jasno stwierdził, że ministra MSW Teresa Piotrowska powinna bez zwłoki, stawić się na zaproszenie u prezydenta.


  PREMIER EWA KOPACZ, STALE BEZCZELNIE KŁAMIE TWIERDZĄC, ŻE PREZYDENT ANDRZEJ DUDA, TAK JAK PRZED LATY śp. LECH KACZYŃSKI, WALCZY Z RZĄDEM.

  TO PREMIER EWA KOPACZ OKŁAMUJE ŚWIAT, OBRAŻA PAMIĘĆ ZMARŁEGO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, PROF. LECHA KACZYŃSKIEGO, (KTÓRY 10 KWIETNIA 2010 ROKU ZGINĄŁ W KATASTROFIE RZĄDOWEGO SAMOLOTU TU-154M LUX (101) POD SMOLEŃSKIEM, PODCZAS PODRÓŻY DO KATYNIA, DOKĄD UDAWAŁ SIĘ, COROCZNYM ZWYCZAJEM, NA CZELE POLSKIEJ DELEGACJI PAŃSTWOWEJ ABY UCZCIĆ CZEŚĆ POMORDOWANYCH TAM PRZEZ SOWIECKICH MORDERCÓW, POLSKICH BOHATERÓW) TWIERDZĄC, ŻE PREZYDENT LECH KACZYŃSKI WALCZYŁ Z RZĄDEM DONALDA TUSKA PODCZAS GDY PRAWDA JEST TAKA, ŻE TO DONALD TUSK I JEGO RZĄD PO KLĘSCE WYBORCZEJ W 2005 ROKU URUCHOMILI PRZECIW PREZYDENTOWI KACZYŃSKIEMU, GŁOWIE PAŃSTWA POLSKIEGO I ZWIERZCHNIKOWI SIŁ ZBROJNYCH RP, CAŁĄ MACHINĘ NIENAWIŚCI, OBELG, KŁAMSTW, INSYNUACJI I MANIPULACJI; UTRUDNIAJĄC PREZYDENTOWI SPRAWOWANIE URZĘDU.
  5
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:25
  Jak trucizna, sączone Polakom kłamstwa tuskowego establishment'u wzorowanego, pisz wymaluj, na działaniach i logice sowieckiej, putinowskiej trwają nadal za rzadów Ewy Kopacz...!!!

  Duński inżynier Glenn Joergensen twierdzi, że rządowy Tu-154 M Lux (101) nie uderzył w brzozę. Inżynier, który wziął udział w posiedzeniu parlamentarnego zespołu do zbadania katastrofy smoleńskiej, zasugerował, że z tragedią związane są władze rosyjskie. Inżynier powiedział, że przyczyną katastrofy nie było uderzenie samolotu w brzozę. Znajomość aerodynamiki i analiza śladów na ziemi wskazuje, że prezydencki Tu-154 w ogóle nie zahaczył o drzewo - powiedział inżynier.Zgodnie z aerodynamicznymi obliczeniami przeprowadzonymi przez duńskiego inżyniera Glenna Jorgensena okazuje się, że samolot musiał znajdować się co najmniej 30 metrów nad ziemią w miejscu gdzie rosła brzoza, w momencie utraty pierwszej części końcówki lewego skrzydła, aby dolecieć do miejsca uderzenia w ziemię 340 metrów dalej. Samolot nie miał więc kontaktu z brzozą, a zniszczenie skrzydła nastąpiło najprawdopodobniej w wyniku wybuchu.Pozostałości końcówki skrzydła zostały znalezione 111 m od brzozy. Jeśli stwierdzenie oficjalnego raportu, że końcówka lewego skrzydła uderzyła w brzozę i została oderwana byłoby prawdą, to skrzydło powinno się znaleźć 12 metrów od drzewa, uważa Glenn Jorgensen. Trzeba więc, jego zdaniem, zastanowić się, co było prawdziwą przyczyną katastrofy.

  Czołowy ekspert rządu Donalda Tuska, w dziedzinie wypadków lotniczych, prof. Grzegorz Kowaleczko z Wojskowej Akademii Technicznej, nie zgadza sie z Glennem Jorgensenem.

  Obliczenia Kowaleczki tak jak wielu innych ekspertów, w tym Biniendy pokazały jednak, że samolot powinien lecieć 11 metrów nad brzozą, gdyby założyć, że musi uderzyć w ziemię w miejscu gdzie rzeczywiście uderzył. Oficjalnie krytykuje mnie, ale pytania jakie zadawał odnośnie mojego raportu mówią mi, że moja analiza jest na właściwym tropie”, stwierdził Glenn Jorgensen. Gazeta “Ingenioren” zwróciła się emailowo do Grzegorza Kowaleczki o jego komentarz ale jak na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi, mówi Glenn Jorgensen, ma nadzieję, że będzie możliwe zorganizowanie nowej konferencji na temat tej katastrofy, może w Danii, gdzie wszyscy eksperci bedą mogli sie spotkać na równych prawach.

  Duński inżynier podkreślił, że dojście do prawdy powinno być poza podziałami politycznymi. Dodał, że śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma bezpośredni związek z tym, co wcześniej zdarzyło się w Gruzji, a teraz dzieje się na Ukrainie. To, co zrobimy, jest bardzo ważne nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy - powiedział Glenn Joergensen. Wezwał też członków zespołu parlamentarnego, aby wzięli to pod uwagę przy najbliższych wyborach, gdyż przy obecnej władzy nie ma szans, aby dojść do prawdy. Trzeba zrobić wszystko, żeby wyjaśnić kwestię Smoleńska- podkreślił Glenn Joergensen.

  W pełni popieram opinię Glenn'a Joergensen'a. Uważam, że nie można wykluczyć możliwości zamachu oraz tego, że śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma bezpośredni związek z tym, co wcześniej zdarzyło się w Gruzji, a teraz dzieje się na Ukrainie.

  Opinie Zespołu Laska nie są wiarygodne, wiadomo, że putinowscy eksperci fałszowali dowody, dowiodła tego niezbicie polska prokuratura wojskowa, nie ma pewności, że i Zespół Laska konfabuluje i fałszuje; żaden to dla nich problem podstawiać jakieś zdjęcia czy nawet elementy wraku ...!!!

  Ja wyraźnie zauważam w postępowaniu ruskich, Putina, Tuska, i jego pomagierów, wobec Lecha Kaczyńskiego przed katastrofą, w tym, że Komorowski wcześniej wiedział, "że prezydent gdzieś poleci i .. (..) " zginie ...!!! , a potem w tym, że Komorowski wiedział o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był pewny tego faktu, zanim został on oficjalnie ogłoszony, w przygotowaniu wizyty, w jej realizacji, w ich zachowaniu po katastrofie, w ich propagandzie, zauważyłam charakterystyczną dla sowietów, dla Putina, systematyczność i konsekwencję działania, widzę w tym wszystkim sowiecką, kgb-owską, putinowską logikę działania; przed, w trakcie i po katastrofie...!!!

  Taką samą systematyczność, bliską przestępczej, barbarzyńskiej, doskonałości, taką samą logikę działań
  widzę w działaniach Putina wobec Czeczenii, Gruzji a ostatnio wobec Ukrainy przy aneksji Krymu ...!!!

  Is fecit, cui prodest ...!!!

  Uważam, że Glenn Joergensen, ma rację; przy badaniu przyczyn katastrowy smoleńskiej, które należy wznowić lub zgoła powtórzyć i w niezależnym polskim śledztwie przy współpracy z sojusznikami z NATO, przy większym wykorzystaniu NATO-wskich i amerykańskich zdjęć satelitarnych, nadal, należy brać pod uwagę możliwość zamachu bo sowieckim, kgb-owskim, putinowskim ekspertom, kamitietom ani też kolaborującym z nimi niektórym polskim, Millerowi, Laskowi i ich szefowi Donaldowi T. który w obliczu leżących w błocie, na smoleńskim bagnie, ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym leżącego w błocie ciała prezydenta Rzeczyposopolitej Polskiej, śmiejąc się, obłapiał się "na niedźwiedzia" z sowieckim barbarzyńcą, winnym setek tysięcy ofiar w Czeczenii, nie można ufać ...!!!
  4
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:21
  Jego zdaniem twórcą SMS -a był ktoś z trójki: Donald Tusk, Tomasz Arabski, Paweł Graś.


  "Od momentu, gdy zobaczyłem w <Super Expressie> Grasia na posesji Niemca, z miotłą w ręku i beretem na głowie, przestał być dla mnie wiarygodny. Zresztą on dobrze wie, że ja mam tego SMS-a. Zresztą instrukcje SMS-owe to normalna rzecz. Nie ma co się oburzać i zaprzeczać. Wiadomo, kto się znajdował na lotnisku w Smoleńsku i decydował o tym, co się tam dzieje. Gołym okiem widać było, że o wszystkim decydowała właśnie ta trójka" - stwierdził były dowódca GROM.

  Czy, jak twierdzi Monika Olejnik, pan generał wspiera Jarosława Kaczyńskiego?

  "Nie mam żadnych związków z PiS. Wręcz przeciwnie, gdy Jarosław Kaczyński był premierem, zabronił ówczesnemu ministrowi obrony narodowej kontaktów ze mną. Zresztą kiedyś popierałem Platformę, ale dostrzegłem zakłamanie rządu i jako człowiek uczciwy nie mogę milczeć" - wyjaśnił gen. Petelicki.

  Jego zdaniem SMS do członków Platformy świadczy o tym, że premier Tusk "spanikował i autentycznie się przestraszył".

  Tak jak wielu Rosjan i wielu Polaków, którzy dużo wiedzieli i dużo, może zbyt dużo mówili na temat katastrofy smoleńskiej, gen. Sławmomir Petelicki zginął w tajemniczych okolicznościach. Wg oficjalnych informacji, gen. Petelicki miał popełnić samobójstwo strzelając sobie w głowę w swoim garażu w domu, w ekskluzywnej, strzeżonej dzielnicy w Warszawie. Znalazł go jeden z członków rodziny i to on poinformował policję. Był jednym z najbardziej znanych wojskowych w Polsce (ale też na świecie, bo był honorowym członkiem "zielonych beretów" w USA) zajmował się w ostatnich latach doradztwem strategicznym dla wielkich przedsiębiorstw. Sławomir Petelicki miał koneksje i pieniądze. Zasiadał w Radzie Nadzorczej Biotonu i pracował dla wielkiej firmy audytorskiej Ernst&Young.Generał Petlicki miał 66 lat. Zasłynął głównie tym, że był twórcą jednostek GROM.


  Pamiętając o powyższym, rodzina i przyjaciele Lecha Kaczyńskiego nie mogli modlić się, czcić rocznicy i pamięci zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. prof. Lecha Kaczyńskiego razem z POWSI, PSL-owską, post-PRL-owską i postkomunistyczną hołotą, w tym z Donaldem T. i jego sługusami, którzy lekceważyli i lżyli urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, a czynili to działając wspólnie i w porozumieniu, z sowieckim barbarzyńcą Władimirem W.P., z tymi którzy w zmowie będąc obrażali i lżyli cześć i pamięć, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej polskiego prezydenta.
  0
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:20
  Wprost obrzydzenie bierze ...!!!

  PAMIĘTAMY!!! POLACY NIE ZAPOMNIELI, POLACY PAMIĘTAJĄ, TUSKOWĄ, SŁAWETNĄ, PIERUŃSKĄ, KOPACZKĘ, KTÓRA JAK ŻADNA INNA , DOTYCHCZAS W ŚWIECIE, PODOBNO, STEROWANA PRZEZ PUTINA
  I TUSKA,

  "PRZEKOPYWAŁA DOKŁADNIE, NA METR GŁĘBOKO..." SMOLEŃSKIE BŁOTO I JEDNOCZEŚNIE "DOKŁADNIE PRZESIEWAŁA",

  TAK DOKŁADNIE, ŻE FRAGMENTY CIAŁ OFIAR DOCHÓWKOWYWANO PÓŹNIEJ WIELE RAZY A CZĘŚCI POLSKIEGO SAMOLOTU RZĄDOWEGO TU-154MLUX (101) MIEJSCOWI ZNAJDUJĄ DO DZISIAJ ...!!!

  Dzisiaj to indywiduum, symbol bezczelności, fałszu i zakłamania w nagrodę za okłamywanie Polaków, w tym rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, na polecenie Donalda T., NADAL piastuje drugą funkcję w Państwie polskim ...!!!

  Hańba !!! Po trzykroć hańba !!!

  Gen. Sławomir Petelicki twierdził, że ma w telefonie SMS-a, który tuż po katastrofie smoleńskiej został wysłany do członków Platformy. Mowa jest w nim o winie pilotów, mówił m.in., że tuż po katastrofie w Smoleńsku politycy PO dostali SMS-a nakazującego rozpowiadać, że był to błąd pilotów. Gen. Sławomir Petelicki (+66 l.) nie mógł znieść bierności rządzących w priorytetowej - w jego ocenie - sprawie w Polsce, czyli w śledztwie smoleńskim. Pisał dramatyczne listy do Donalda Tuska z apelami ratowania polskich sił zbrojnych, które w katastrofie smoleńskiej straciły przywódców, przypisywał ministrowi obrony współwinę za katastrofę i rozpowszechniał informacje rzucające fatalne światło na PO.Jednym z bardziej wymownych gestów gen. Sławomira Petelickiego było napisanie po katastrofie smoleńskiej dramatycznego listu do premiera Donalda Tuska. Według Petelickiego należało przede wszystkim rozwiązać wojskową prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy prokuraturze cywilnej.  DONALD TUSK, koalicja rządowa, POWSI-PSL TO PODLI KŁAMCY !!!  ŚP. GENERAŁ SŁAWOMIR PETELICKI, LEGENDARNY TWÓRCA I DOWÓDCA "GROM" , UJAWNIŁ, NIEZBICIE ŻE, W KILKA GODZIN, TUŻ PO KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ, WSZYSCY PROMINENTNI CZŁONKOWIE RZĄDU ORAZ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, OTRZYMALI SMS Z INSTRUKCJĄ, ŻE MAJĄ ROZPOWIADAĆ WSZYSTKIM, JAKOBY DO KATASTROFY
  DOSZŁO WYŁĄCZNIE Z WINY PILOTÓW ..!!!


  "Gdy pokazałem moim znajomym z Platformy - w celu uniknięcia możliwych przekłamań - raport zespołu ekspertów niezależnych, który skonsultowaliśmy z ekspertami amerykańskimi i brytyjskimi, jeden z tych polityków pokazał mi wtedy tego SMS-a. Powiedział mi, że nie podejrzewał wcześniej, iż mógł być tak bardzo manipulowany w sprawie śledztwa przez rząd" - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" były dowódca GROM.

  Gen. Sławomir Petelicki nie chciał z oczywistych względów ujawnić tożsamości osoby, która przekazała mu SMS-a."Powiem tylko, że to bardzo uczciwy człowiek, któremu od dawna nie podoba się w Platformie wiele rzeczy. Tego samego SMS-a pokazałem też bardzo znanemu dziennikarzowi i dwóm osobom ze świata nauki - żeby nie było, że sobie wszystko wymyśliłem" - oświadczył gen. Petelicki.
  5
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:15
  TO SAMO ROBI EWA KOPACZ - WSZYSTKIE PODLEGŁE SOBIE AGENDY RZĄDOWE OD DAWNA, STALE WYKORZYSTUJE W KAMPANII WYBORCZEJ.

  Platforma Obywatelska za osobistą radą i poleceniem jej przywódcy Donalda T. sterującego z Brukseli rządzącą koalicją i rządem, haniebnie i cynicznie wykorzystuje, wszystko, nawet katastrofę smoleńską w wyborczej walce politycznej a szczególnie do nagonki na PiS.

  To postępowanie fałszywe, cyniczne i haniebne ! Ale należy ono do najważniejszych instrumentów walki politycznej i wyborczej Donalda T. ,, wnucka hitlerowskiego żołdaka (funkcjonariusza hitlerowskiej, elitarnej, zbrodniczej, znienawidzonej przez Polaków i inne narody europejskie SD)!

  Dla niekumatych; SD czyli Sicherheitsdienst des Reichsführers-SS (Służba Bezpieczeństwa Reichsführera SS) – organ wywiadu, kontrwywiadu i służby bezpieczeństwa SS, działająca w III Rzeszy w latach 1931–1945.

  Polecam stronkę ze zdjęciem podpisanym: Członkowie Einsatzgruppen. Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku (fot. wikimedia commons) w google wpisać Sicherheitsdienst, uśmiechnięty kierowca, w mundurze Rottenführer'a Allgemeine SS, to domniemany Josef Tusk geb. 1907, aus Danzig - dziadek Donalda T. Do SS ani do SD nie wcielano tak jak do Wehrmachtu, przyjmowano tylko ochotników z cywila lub z innych formacji, także z Wehrmachtu. Dodatkowo można jeszcze poszukać wpisując w google Josef Tusk linków nie mogę podać bo są filtrowane.

  Bardziej niezależna od rządu część mediów wielokrotnie obnażała prawdziwą twarz Platformy Obywatelskiej i jej fuehrerka przypominając Polakom zdjęcie i plakat ze słynnym zdjęciem zrobionym kilka godzin po katastrofie smoleńskiej. Plakat ze zdjęciem i napisem „Śmierć prezydenta” był umieszczony w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie. Jak widać na zdjęciach, obydwaj; i Tusk i Putin, po katastrofie smoleńskiej nie potrafili ukryć zadowolenia ...!!!

  Niech mi ktoś powie czy tak powinien się zachowywać polski premier w kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt godzin po katastrofie, w której zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Małżonka i 94 inne osoby, w tym najwyżsi rangą przedstawiciele państwa polskiego, wojska polskiego, duchowni, posłowie i inn. ...!!! Z czego się tak cieszyła ta ryża małpa uśmiechając się do Putina w otoczeniu osób w żałobie?!!!

  Z wyżej opisanego zdjęcia, jasno wynika komu była na rękę śmierć prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego ...!!!Tego zdjęcia nie ma co tłumaczyć ...!!!

  Polacy nie są głupi ani ślepi! Widać na zdjęciu jak byk, że obaj panowie, myśląc, że nikt tego nie widzi nie potrafili ukryć wielkiego zadowolenia, że wszystko się udało, że poszło po ich myśli ...!!!

  Polacy pamiętają też inną scenkę, jak na smoleńskiej, bagnistej ziemi, w obliczu szczątków ofiar katastrofy, leżących w błocie, w tym, leżącego w błocie ciała prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władimir W.P i Donald T. obłapiali się "na niedźwiedzia", dziw, że się nie całowali z języczkiem, jak za PRL-u, Jaruzelski z Breżniewem ...!!!
  2
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-10-10 14:14
  KOPACZ STALE KŁAMIE.

  Ani większość Polaków ani PiS nie chcą wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
  Ale Polacy nigdy nie zgodzą się na to aby traktowano nas w UE czy w NATO jako członka drugiej kategorii aby kazano nam siedzieć cicho. Solidarność rozumiemy jako wspólne, odpowiedzialne, budowanie siły gospodarczej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa państw członków UE i NATO przy przestrzeganiu zasady równości i wzajemnego poszanowania. Wielokrotnie artykułował to, także na forum ONZ i podczas posiedzeń innych gremiów międzynaroedowych prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Polacy nie muszą się wstydzić, my przyjaciół w potrzebie, nie zostawiamy ...

  Angole i żabojady, nie za bardzo chcą się wstydzić, że w 1939 roku, zostawili nas, (zresztą nie tylko nas)
  na pastwę, największych barbarzyńców XX wieku, w osobach Adolfa H. i Iosif'a Wissarionowicza Dżugaszwili S.

  Nasi najwięksi jakoby sojusznicy, prezydent USA i Bundeskanzlerin, zapewne za namową Donalda T., nie przylecieli 18 kwietnia 2010 r. do Krakowa, aby wziąć udział w pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii, udając jakoby wystraszyli się chmury pyłu. Później okazało się, że prezydent USA był bardzo zajęty ... grą w golfa ...!!!
  Jak widać, czeka nas jeszcze wiele pracy abyśmy w konkretnej potrzebie, zawsze mogli liczyć na naszych najważniejszych sojuszników, a to znaczy iż musimy mieć własną, silną, armię i musimy tak wszystko zorganizować aby w godzinie próby nasi najważniejsi sojusznicy, chcieli i musieli chcieć nas bronić !

  W tym aspekcie pomysły Jarosława Kaczyńskiego, także ten na obecność większych amerykańskich baz wojskowych w Polsce, oraz wspólnych ćwiczeń, manewrów (takich terenów na ich zorganizowanie, w Europie jak Polska, nie ma żadne inne państwo, z członków NATO) i wspólnych brygad, mają głęboki sens.

  Prawdą też jest, że z pewnością Polacy łatwiej "strawiliby" obecność na stałe, w Polsce, wojsk USA niż niemieckich, to nie żadna fobia tylko uzasadniona doświadczeniem historycznym ostrożność i mądrość. Niby niektórych raziło to co powiedział o ewentualnej stałej, obecności wojsk niemieckich w Polsce, Jarosław Kaczyński ale prawda jest taka, że powiedział głośno to, co myśli większość Polaków. Bez obrazy dla Niemców ale chyba miał rację; większości z nas trudno byłoby oswoić się ze stałą obecnością w Polsce, większej ilości, uzbrojonych żołnierzy, w niemieckich mundurach, póki obserwujemy niemal serdeczną współpracę Niemiec i putinowskiej Rosji zwłaszcza w gospodarce i wielką zażyłość liderów tych państw.

  Gdyby baza wojsk USA, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, kiedykolwiek była zagrożona, przez siły zbrojne jakiegokolwiek innego państwa, to na pewno spowodowałoby to natychmiastową reakcję USA. Nadto, USA z pewnością, bardziej jeszcze niż teraz, zainteresowane byłyby bezpieczeństwem Polski a nawet polskiej gospodarki etc.

  Platformersi, za premierowania fuehrerka Donald T. wraz z PSL-em stale, (PSL jest w tym traktowany przez koalicjanta, jednak po macoszemu), wzorem chyba Władmimira W.P., w wyborczej walce politycznej wykorzystywali bez nijakiej krępacji, wszystkie podległe rządowi instytucje, urzędy i służby państwowe, zawłaszczone i spolegliwe media, zresztą nie tylko polskie i
  5
  zgłoś
 • kamil
  2015-10-10 13:08
  W Polsce bylem swiadkiem zeczlowiek przewrocil sie i skonal na chodniku,przyjechalo pogotowie i stwierdzili zgon,nawet mu twarzy nie przykryli,czekali az przyjedzie auto z zakladu pogrzebowego,dopiero po moim operze pofatygowali sie i zakryli jakims skrawkiem plotna glowe.W Turcji chociaz gazeta zakryja.
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama