Wydarzenie jest momentem symbolicznym w projekcie – za sto dni podczas Finału Paczki Polacy zostaną poddani próbie dobroczynności i otwartości na drugiego człowieka. Tak jak dla maturzystów studniówka jest ostatnim dzwonkiem, żeby zabrać się do nauki, tak projekt SZLACHETNA PACZKA po czwartkowym happeningu wchodzi w decydującą fazę.

Reklama

Zdaj egzamin

Finał projektu SZLACHETNA PACZKA odbędzie się w tym roku 13 i 14 grudnia. W te dni wolontariusze odwiedzą potrzebujących i zawiozą im paczki z pomocą materialną.

Aby rodziny otrzymały impuls do zmiany swojego życia, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Paczki odnajduje rodziny w potrzebie oraz podejmuje decyzję o włączeniu jej do projektu. Wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą i pokazuje, że nie są sami.

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

Media / Agnieszka Ożga-Woźnica

Zrekrutuj się do służby

Według raportu na temat aktywności społecznej i wolontariatu w Polsce przeprowadzonego w 2013 roku przez Stowarzyszenie Klon/Jawor ponad połowa Polaków uważa, że wolontariat jest trudny i męczący, stąd przekonanie, że to tylko dla wyjątkowych ludzi. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu!

Zamelduj się nawww.superw.pllubzmieniaj świat ze SZLACHETNĄ PACZKĄ przez cały rok i dołącz do Klubu WiPwww.szlachetnapaczka.pl/wip

FAKT: Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!