22 listopada - dokładnie na 3 tygodnie przed finałem SZLACHETNEJ PACZKI 2014 - wolontariusze wyszli na ulice największych miast Polski, by świętować otwarcie bazy rodzin. Już można zostać Darczyńcą i przygotować dedykowaną pomoc dla konkretnej rodziny. Roześmiane twarze, czerwone koszulki i flagi, okrzyki: "Wiwat Darczyńcy!". Wolontariusze Paczki we wszystkich miastach wojewódzkich, oznajmili światu, że już można zostać Darczyńcą. To nasze święto! Paczka wchodzi w kolejny, najważniejszy etap - mówi Gosia, SuperW z Warszawy. Przez ostatnie tygodnie odwiedzaliśmy potrzebujących. Weszliśmy w świat biedy i odnaleźliśmy tych, którzy naprawdę potrzebują wsparcia. U mojej rodziny jest jedno łóżko na matkę i 3 dzieci. – My dajemy z siebie wszystko, teraz jeszcze potrzebujemy Darczyńców, dzięki którym zmienimy życia tysięcy ludzi - dodaje wolontariusz Michał.

Reklama

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to hasło przyświeca Paczce na co dzień. Pomagamy, kiedy kryzys wynika nie z lenistwa, nie z zaniedbania, ale ze zdarzeń losowych. Przecież zdarzają się choroby, wypadki - powiedział ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki. Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, w której Polacy spotykając człowieka w potrzebie, mówią: Chodź, ja mogę Ci pomóc - dodaje Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

Dobrze jest, mieć na kogo liczyć

W Marszu wzięła udział także dziennikarka Agata Młynarska wraz z córką, która w tym roku po raz pierwszy została wolontariuszką. Jestem fanką Paczki, to wyjątkowy projekt. Zachęcam moich znajomych i wszystkich do włączenia się – mówi Pani Agata. - Każdemu z nas może wydarzyć się jakieś nieszczęście. Dobrze jest, mieć na kogo liczyć - powiedziała.

Wybierz rodzinę w potrzebie

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie minimum 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ w 570 rejonach w Polsce wolontariusze wciąż spotykają się z potrzebującymi w ich domach. Diagnozują ich sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy rodzin, które trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc. Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

W tym roku możesz pomagać z Paczką na wiele sposobów:
• Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj mądrą pomoc: www.szlachetnapaczka.pl
• Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką nie tylko od święta: www.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki
• Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl
• Wpłać i pomóż. Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu: www.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki
• Przekaż 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, KRS 00 00 05 09 05
• Dołącz jako firma – Twoja firma może zostać partnerem Paczki: www.szlachetnapaczka.pl/dla-firm

Media