- Zawsze staramy się kupować prezenty razem, bo co dwie głowy, to nie jedna! Pamiętam jak sama dostawałam prezenty i wiem, że takie szczególne zapamiętuje się na długo – dodaje Radwańska.

Reklama

Najważniejsze, to być razem

Obie rodziny, które w tym roku wybrały znane tenisistki, mają trudną sytuacją materialną i wizyta wolontariuszy może odmienić ich życie.

- Kupiłyśmy wszystko, co może być tym rodzinom potrzebne - mówi Urszula.

Pani Klaudia razem z mężem wychowują piątkę dzieci. 7-letni Maciej choruje na autyzm i potrzebuje ciągłej opieki. Opiekuje się nim głównie ojciec – stolarz, który codziennie zwalniał się z pracy i zawoził syna na rehabilitację, dlatego dostał wypowiedzenie. Matka po niedawnym wypadku ma problemy z chodzeniem. Rodzice nie poddają się jednak, cieszą się z tego, że mogą być razem.

Druga rodzina nie jest tak liczna, ponieważ pani Jadwiga samotnie wychowuje 7-letniego Karola. Kilka lat temu wzięła rozwód, a niedawno z ośrodka dla osób, które doświadczyły przemocy w rodzinie razem z synem przeprowadzili się do kawalerki. Pomimo nerwicy nie poddaje się, dorabia jako sprzątaczka. Największą radością w jej życiu jest syn, który dzięki pomocy mamy zdobywa same dobre stopnie.

Wybierz rodzinę w potrzebie

Wolontariusze Paczki odwiedzają domy potrzebujących i nie wystarczy im, kiedy ktoś mówi, że jest biedny. Osobiste spotkanie jest szansą na wzajemne zrozumienie. Osoby, do których trafiają wolontariusze mówią często: nie musicie już przynosić paczek. Wystarczy, że ktoś mnie odnalazł i chciał wysłuchać.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 19 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze spotykali się z potrzebującymi w ich domach, diagnozowali ich sytuację, poznali potrzeby i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie stworzyli opisy rodzin, które trafiły do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.
Teraz w Paczce masz możliwość pomagania na wiele sposobów:

• Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj dedykowaną i konkretną pomoc: www.szlachetnapaczka.pl
• Wybierz Paczkę i bądź z nią przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip
• Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!