Kardynał, który przy herbacie rozmawiał z Drużyną Paczki, nie szczędził miłych słów i kilkukrotnie zapewnił, jak ważną rolę pełnią wszystkie osoby zaangażowane w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Reklama

Dajecie nadzieję

– Chciałem Wam opowiedzieć historię, która wydarzyła się w obozie Dachau. Pewien pogrążony w rozpaczy więzień, który stracił już całą nadzieję na odmianę swojej sytuacji, chciał się zabić. Kiedy zbliżał się do tego ostatecznego momentu, zobaczył małą dziewczynkę. Przez kraty przerzuciła mu jabłko, które on podniósł. Wtedy przyszła nadzieja – powiedział. Później próbował odnaleźć dziecko, ale już nigdy mu się to nie udało – mówił Kardynał.

– Ta mała dziewczynka poprzez gest życzliwości przywróciła mu nadzieję. Myślę, że wy działacie podobnie, bo u wielu budzicie nadzieję. Nie wiadomo, kto korzysta z pomocy bardziej: czy ci, którzy tę paczkę przyjmują, czy ci, którzy decydują się wspierać. To ogromna wymiana dóbr – dodał.

--

Reklama

Dobiega końca XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA, wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 507 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących – oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

Reklama

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:
Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebie
Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok
Wybierz dziecko, które dziś ma porażki szkolne i bądź z nim w najważniejszych chwilach życia
Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście
• Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze: KRS 00 00 05 09 05
• Wyślij SMS o treści Paczka na 75465 (koszt 6,15 zł w tym Vat)

Śledź finał SZLACHETNEJ PACZKI na żywo na Facebooku

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 13 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu. Paczka to nie tylko pomoc materialna, to przede wszystkim nadzieja i impuls do zmiany. To projekt, który łączy: biednych i bogatych. Bo jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!