Bardzo dziękuję wam wszystkim, że tu jesteście. Dla mnie ideał SZLACHETNEJ PACZKI sprawdza się w tym marszu, jesteśmy blisko potrzebujących – mówił ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki. – Chciałbym, żeby zniknęła bieda w Polsce i żeby ludzie nawzajem sobie pomagali. My możemy zmienić ten kraj – dodał ks. Stryczek.

Reklama

21 listopada tradycyjnie marsze SZLACHETNEJ PACZKI przeszły ulicami Krakowa, Warszawy i wszystkich miast wojewódzkich. W ten uroczysty sposób Paczka otworzyła bazę rodzin w potrzebie po raz 15. w historii. Od soboty każdy może zostać darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej rodziny w potrzebie.

Media / Agnieszka Ozga-Woznica

Wybierz rodzinę i poznaj cztery kroki do przygotowania pomocy

20 000 rodzin

Dzięki Paczce uwierzyłam, że nie jestem z moimi problemami. To było wielkie szczęście, takie światełko w tunelu – opowiadała podczas marszu Pani Iza. Jej rodzinę rok temu odwiedzili wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a dzisiaj ona sama pomaga innym razem ze swoim synkiem Patrykiem. Pani Iza jest wolontariuszką, a Patryk przygotowuje paczkę dla potrzebującej rodziny wraz ze swoją klasą. – Wierzę, że dobro wraca. Ktoś mi kiedyś pomógł, teraz ja chcę pomagać innym – dodaje pani Iza.

Media / Agnieszka Ozga-Woznica
Media / Agnieszka Ozga-Woznica

SZLACHETNA PACZKA mądrą pomocą obejmie w tym roku ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach.

Lewandowski, Piszczek, Szczęsny - pierwsi darczyńcy

Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Wojciech Szczęsny wraz z kolegami z Reprezentacji Polski jako pierwsi zostali Darczyńcami w 15. edycji SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku pomagają starszej kobiecie, która samotnie wychowuje czterech wnuczków. – Dla mnie pomaganie ze SZLACHETNĄ PACZKĄ to już tradycja – mówi Robert Lewandowski. – Zachęcam wszystkich do zaangażowania się. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się czas świąteczny, pomyślmy o potrzebujących rodzinach, które często czują się samotne i opuszczone – dodaje.

Media / Agnieszka Ozga-Woznica

15 lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl