Liderów list Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaprezentowali na wtorkowej konferencji prasowej liderzy koalicji - Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Szymon Hołownia (Polska 2050).

Reklama

Listę w Warszawie otwiera wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko, "jedynką" na Mazowszu jest wiceszefowa MKiDN Bożena Żelazowska, pierwsze miejsce na Podlasiu-Warmii i Mazurach należy do wiceszefa MON Pawła Zalewskiego, numerem jeden w Małopolsce-Świętokrzyskim jest europoseł Adam Jarubas, a listę na Dolnym Śląsku-Opolszczyźnie otwiera europosłanka Róża Thun.

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman otwiera listę TD w Wielkopolsce. Hetman był europosłem obecnej kadencji PE; startował jednak w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu z listy Trzeciej Drogi i uzyskał mandat posła. Pierwsze miejsce na Śląsku zajął wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka, numerem jeden w okręgu Zachodniopomorsko-Lubuskim jest wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, a "jedynką" w łódzkim została posłanka Jolanta Zięba-Gzik.

Posłanka Elżbieta Burkiewicz otwiera listę TD do PE na Podkarpaciu, liderem listy na lubelszczyźnie został poseł Sławomir Ćwik, "jedynkę" w okręgu kujawsko-pomorskim otrzymał senator Ryszard Bober, a listę na Pomorzu otwiera posłanka Wioleta Tomczak.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.