Świętokrzyską listę PO otwiera Grzegorz Schetyna. Jedynkę na liście ugrupowania Kukiz'15 zajmuje z kolei raper Liroy, czyli Piotr Marzec. Pierwszy bardziej związany z Wrocławiem, drugi - z Kielcami i regionem świętokrzyskim. Dlatego Paweł Kukiz jest przekonany, że to będzie interesujący pojedynek wyborczy.

Reklama

Liroy jest bardzo dobrze przygotowany do tego, by pełnić mandat posła w województwie świętokrzyskim - przekonuje Kukiz w rozmowie z "Super Expressem". - Doskonale zna problemy mieszkających tam ludzi. A biorąc pod uwagę, że liderem świętokrzyskiej listy PO jest Grzegorz Schetyna, szykuje się ciekawe starcie. Szef MSZ ma godnego przeciwnika - dodaje muzyk.

Odrzuca również oskarżenia przeciwników politycznych, że jego listy zostały zdominowane przez Ruch Narodowy.

To bzdura! Na naszych listach znajdzie się pięciu czy sześciu działaczy Ruchu Narodowego, w tym czterech na czołowych miejscach. Wszyscy widzą narodowców, a nikt nie dostrzega obecności na ostatnich miejscach Demokracji Bezpośredniej, która ma zupełnie odmienny światopogląd niż RN - stwierdza Paweł Kukiz i jak dodaje, z list jego ugrupowania startują również działacze dawnej opozycji antykomunistycznej, jak Kornel Morawiecki czy Grzegorz Długi.