Po spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w Warszawie premier Ewa Kopacz powiedziała, że chce, aby Platforma wygrała wybory parlamentarne z taką przewagą, aby rządzić samodzielnie lub w koalicji, która nie będzie koalicją przymusu. Rządzić powinna partia, która ma konkretny program - podkreśliła szefowa rządu. Platforma Obywatelska ma program: chcemy, żeby Polacy żyli lepiej i dorównali standardem życia tym, którzy mieszkają w wysoko rozwiniętych krajach - dodała.

Reklama

Premier oświadczyła, że rząd stawia na innowacyjność. W tym roku przeznaczono na badania pięć i pół miliarda złotych. Jestem pewna, że Polacy będą liderami w Europie Środkowej, jeśli chodzi o innowacyjność i pomysły - dodała szefowa rządu.

Mówiąc o rozwiązaniach dla górnictwa, premier oświadczyła, że polska energetyka powinna się opierać na węglu. Dodała, że restrukturyzacja górnictwa powinna być prowadzona w taki sposób, aby nie zakwestionowała jej Komisja Europejska. Premier powiedziała, że nie widzi sensu protestów górniczych, gdyż w nowej Kompanii Węglowej znajdzie się 11 kopalń, a ich pracownicy zachowają zatrudnienie.

Reklama

Odpowiadając na pytanie dotyczące uchodźców, Ewa Kopacz powiedziała, że pierwsi z nich znajdą się w Polsce dopiero w przyszłym roku. Będą to osoby wybrane przez nasz kraj, uciekające przed zagrożeniem życia, a nie tylko chcące poprawić swój byt - zapowiedziała szefowa rządu.