Beata Szydło wzywa do poparcia w niedzielę Prawa i Sprawiedliwości. Na konwencji przedwyborczej w Warszawie zaapelowała o głosy także do tych, którzy nie głosowali na PiS.
Przy naszym stole jest miejsce dla wszystkich - powiedziała kandydatka PiS na premiera. Dodała, że jeśli chcemy, aby w Polsce żyło się lepiej, powinniśmy iść razem niezależnie od tego, jakich wyborów dokonywaliśmy. Beata Szydło zapowiedziała też zawarcie kontraktu z Polakami, z którego zostanie rozliczona przed następnymi wyborami.


Reklama

Kandydatka PiS przypomniała, że wiosną udało się przekonać Polaków, aby wybrali Andrzeja Dudę na prezydenta. Teraz musimy zrobić to samo - powiedziała Beata Szydło. Zwracając się do tych, którzy nie wiedzą, na kogo głosować, wiceprezes PiS powiedziała, że osoby, którym zawierzyli w przeszłości, zawiodły. Nie wzywam was, abyście głosowali na Prawa i Sprawiedliwość, ale abyście przyłączyli się do dobrej zmiany - powiedziała Beata Szydło dodając, że im będzie nas więcej, tym lepiej będzie się żyło w Polsce. Podkreśliła, że Polsce jest potrzebny stabilny rząd, idący tam, gdzie chcą obywatele. Według niej, normalność w Polsce są w stanie przywrócić uczciwi politycy, którzy nie kierują się korzyściami materialnymi.

Beata Szydło obiecała obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Zapowiedziała też, że rodzice będą sami mogli decydować, czy posłać dziecko do szkoły w wieku sześciu lat. Kandydatka PiS na premiera oświadczyła, że najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli, także jeśli chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne. Dodała, że zależy jej również na rozwoju gospodarki. Beata Szydło zapowiedziała, że zmiany w tych dziedzinach spowodują ustawy, które zostaną uchwalone w ciągu stu dni od powołania rządu.

Przed Polakami stoi szansa dokończenia zmian, rozpoczętych wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedziała wiceprezes PiS. Jak dodała, jeżdżąc po Polsce przekonuje się, że obywatele chcą dobrej zmiany. Jestem dumna z Polaków, jestem dumna z przedsiębiorców i z młodych ludzi, którzy nie chcą wyjeżdżać - powiedziała kandydatka PiS na premiera. Dodała, że jest też dumna z rolników i z seniorów, którzy przekazują młodym mądrość i szacunek do rodziców.

Beata Szydło powiedziała, że polski naród jest wspaniały, a ci, którzy nie robią wszystkiego, aby mógł się rozwijać, popełniają wielki błąd. Podkreśliła, że dopiero gdy powstanie rząd, tworzony przez obywateli i dla obywateli, będzie można powiedzieć, że Polska jest krajem obywatelskim