Reklama
Reklama
Reklama

Debata liderów wszystkich partii. PYTANIA I ODPOWIEDZI

Wszyscy uczestnicy debaty w studiu TVP
Wszyscy uczestnicy debaty w studiu TVP / PAP / Jacek Turczyk
Liderzy komitetów wyborczych odpowiadali na pytania w trzech blokach tematycznych (sprawy społeczno-gospodarcze, polityka zagraniczna i kwestie wizji i ustroju państwa). Na odpowiedź na każde pytanie mieli 1 minutę, a na zakończenie w ramach podsumowania 45 sekund.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
debata telewizyjna kampania wyborcza debata wybory parlamentarne
Reklama

Komentarze (38)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Polak
  2015-10-21 09:35
  Ludzie po pierwsze dość propagandy ze ten kraj ejst chory lub w rujnu! Ten kraj ma gospodarkę ktora sie rozwija i tutaj żyje sie dobrze! Przestańcie gadac głupoty ze nie widzicie zmian za oknem! Idąc, jadąc, lecąc!!! Propaganda osiągnęła krytyczny poziom i PO ktore możecie mowić co chcecie naprawdę 8 lat rządziło i był spokój. Ludzia znudziła sie Kopacz i PO do tego afery ich wykończyły sami sobie sa winni ze pogrzebali sie żywcem! Wiem jedno z Kukiz - koleś oderwany od rzeczywistości gościu, KorWin - większego pajaca nie widziałem, najgłupsza ręczą jest głosować na PiS!!! Ludzie nie pamietają co było za ich rządów! Jeszcze ten twardy elektorat nie dziwie sie tak zwane "mohery" ale ludzie młodzi dają sie nabrać w ich propagandę... Jestem Polakiem i boje sie o mój kraj o moja ojczyznę ze obudzę sie 26 pazdziernika w PiSowskiej Polsce :(
  1
  zgłoś
 • george
  2015-10-21 08:36
  wielka beznajdzieja
  0
  zgłoś
 • Genitaliusz
  2015-10-21 08:18
  Zwycięzcą programu była klasyczna piękność Diana Rudnik.
  0
  zgłoś
 • parada tumanów
  2015-10-21 07:53
  ogólnie to dno. ale za to dobry program satyryczno-rozrywkowy. jedni są już nachapani a inni chcą się dorwać do koryta.
  1
  zgłoś
 • rol
  2015-10-21 07:42
  suczka Palikota Nowacka toruje drogę do koryta swojemu bez zębnemu satyrowi jak Rozenek wtyczka wieprza Urbana.
  2
  zgłoś
 • mag
  2015-10-21 07:41
  Wymienię kłamstwa Premier Kłapacz podczas dzisiejszej debaty:

  - powiedziała że Nord Stream 2 nie będzie wybudowany: -a wie, ze rury już kładą?)
  - powiedziała że walczyła w EU o nieobowiązkowe rodzielanie uchodźców, jak również że "wywalczyła" ich precyzyjną liczbę: - PO podpisała dokument podsuniety przez niemców, zdradziła V4 a liczba uchodźców wynika z demografii i PO przyjęła maksymalną liczbę.

  - powiedziała że obniżyli podatki: - bezczelne kłamstwo. Wzrost obciążeń to 80% w porównaniu ze stanem z 2007.

  - powiedziała, że jesteśmy współautorem pokoju na ukrainie: - kłamstwo, wszyscy nas pominęli a na orędownika pokoju wyrósł Łukaszenka.

  - powiedziała, że PO jest za wprowadzeniem równości płci i małżeństwami degeneratów: - kłamstwo, PO kilkukrotnie odrzucało stosowne ustawy.
  2
  zgłoś
 • lewicowiec
  2015-10-21 07:25
  Mógł głos przechodzi na Razem.
  Miałem głosować na ZL, Petru lub w ostateczności na PO, ale dość już wybierania mniejszego zła.
  Wybieram dobro. Nowacka to ciepłe kluchy za nia schowany Palikot i Miller.
  Wybieram RAZEM!
  PS. Też jestem drwalem.
  2
  zgłoś
 • OBSERWATOR
  2015-10-21 06:48
  Po tym wieczorze widać dlaczego boją się ruchu patriotów KUKIZ 15, jedyna szansa dla POLAKÓW, że ruch ten będzie języczkiem ważącym władzę, to jest szansa na skończenie z komunizmem- młodzi do roboty bo na zachodzie miejsca jest coraz mniej.
  2
  zgłoś
 • olo
  2015-10-21 05:46
  kto powiedzial,ze nie chce
  rozdzialu kosciola i panstwa ??
  KTO ? nazwisko !
  mowiac,ze nie chce "wojny",
  he,he wazelina , nazwisko !!!
  2
  zgłoś
 • olo
  2015-10-21 05:25
  jakim prawem znowu
  media lansowaly te dwie d... ?
  to byla debata reszty swiata
  a nie ZNOWU do usr.ania
  lansowania PO PIS,
  kto zaprosil ? MEDIA!!
  dzie-ku-jemy,dzie-ku-jemy !!
  spadajcie,i tak nie ogladalem
  2
  zgłoś
 • gość
  2015-10-21 04:31
  Według mnie najlepiej na debacie wypadła DIANA Rudnik. Super wygląd na jej wiek, ekstra fryzura i wymowa oraz dyskretny uśmiech. Drugim był Zandberg który własciwie rozniósł pozostałych polityków na strzępy.
  2
  zgłoś
 • Zbynek
  2015-10-21 01:23
  Korwin/Kukiz i czesciowo PIS /Moj triumwirat. Co to za menda z broda byla? (jakies razem) PO zawiodlo mnie na zawsze juz chyba. PSL juz dosyc wlazilo do rzadu jako doplelniacz bo braklo do stworzenia rzadu (typowa ****** Najwieksza przegrana tej debaty to kopaczka tak na marginesie.. Jedyna co tak naprawede nie miala nic ciekawego do powiedzenia. Zawiedziony jestem tez ta pindzia z lewicy bo wali smety ale nic na temat
  5
  pokażukryj odpowiedzi (3)
  zgłoś
 • Atlas zbuntowany
  2015-10-21 00:20
  Lewica? Nie, dziękuje, sprawiedliwa redystrybucja dóbr przez oświeconych urzędników to droga do zguby. Wymagało to lat, ale w końcu zostało zauważone, że handel i system cen są podobnym zjawiskiem jak język, tradycja, czy zwyczaje społeczne i powstały na drodze ewolucji, którą dostrzegł wybitny filozof i ekonomista, F. A. Hayek nazywając to "spontanicznym porządkiem". Sprawy system centralnie planowany nie może powstać, bo ogranicza go teoria chaosu. Nie potrafimy przewidzieć prognozy pogody na przyszły tydzień przy pomocy potężnych komputerów, tym bardziej nie przewidzimy jak zareaguje tak skomplikowany twór, jakim jest gospodarka na pełne pychy odgórne regulacje. Konsekwencje są takie, jak w ZSRR, PRL, NRD, ale też jak w USA w czasach Wielkiego Kryzysu i w 2008, jak w Wenezueli, jak w Grecji, gdy rząd interweniował. Następnie rząd pod wpływem interwencjonisty J. M. Keynesa rozpoczął politykę wojenną, którą musi prowadzić do dziś. Jedynie rynek wolny od interwencji i ceny zależne od preferencji konsumenta pozwalają optymalnie i sprawiedliwie koordynować ludzkie działania. Należy powiedzieć STOP arogancji działaczy lewicowych, którzy sądzą, że wiedzą lepiej, co trzeba zrobić, żeby wszystkim było dobrze. Każdy człowiek ma prawo do własności, działania i subiektywnej oceny. Zagłosuję na tych, którzy będą edukować Polaków wolnościowo, a nie życzeniowo. Nie chodzi nawet o realną władzę i ustawy, a o sam proces edukacji i uświadamiania naszej wolności i prawa do kwestionowania aparatu przymusu, jakim jest państwo. Czas, by w końcu ATLAS SIĘ ZBUNTOWAŁ. Dajmy przykład innym narodom. Kiedy ostatnim razem wolność wygrała choć jedną bitwę we Francji, Anglii i w USA, stopa życia społeczeństw wzrosła kilkukrotnie, nauka przeżywała rozkwit, a technologia pchała cywilizację do przodu. Zostało to zaprzepaszczone przez brak czujności. Kosztem wolności jest konieczność wiecznego czuwania. Tym razem nie możemy tego zepsuć!
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • wiktor
  2015-10-20 23:29
  Korwin Mikke zdecydowanie wygrał.Kukiz rozczarował a reszta to lewacki bełkot.
  9
  zgłoś
 • Samson
  2015-10-20 23:17
  Taka debata, powinna być od dawna. Równy start dla wszystkich ugrupowań.
  Trzeba obiektywnie powiedzieć, co było zaskoczeniem, że Kopacz i Szydło wypadły bezbarwnie, mówiąc na zasadzie "zdartej płyty". Nowacka zdecydowanie lepiej, spokojna, nieco bardziej merytoryczna i do tego kobieca, co było miłe dla oka. Zandberg w pierwszej części wypadł na prawdę bardzo przekonująco ale padł na tzw. uchodźcach i do końca już tylko "klepał", to co miał "wyklepać". Wyraziści byli Korwin i Kukiz ale za bardzo nerwowi, co się odbiło na odbiorze ich radykalnego przekazu. Piechociński lawirował i słał "cukierkowe" dyrdymały bez konkretnej treści, a Petru powielał modernizując dotychczasowe działania PO. Na dobrą sprawę, każdy uczestnik debaty coś ciekawego wniósł w swoich wypowiedziach ale sądzę, że nie będzie to miało większego wpływu na wyniki wyborów. "Karty i tak zostały już wcześniej rozdane".
  3
  zgłoś
 • Waldek
  2015-10-20 23:17
  Petru i ten nieznany najlepsi!!!

  Szydło najgorzej - tyle kłamstw i kretynizmu dawno nie słyszałem normalnie dno i parę metrów mułu... Kopacz zaraz za nią
  22
  zgłoś
 • Kamil
  2015-10-20 22:34
  Korwin i Kukiz maja jakiś charakter reszta to marionetki.
  17
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • kot
  2015-10-20 22:30
  Jak zwykle zmarnujemy głosy młodych ludzi, ale o to przecież chodzi i o dotacje
  2
  zgłoś
 • DOŚĆ WREDNYCH PEOWCÓW!
  2015-10-20 22:22
  Formuła programu zła, pytania funkcjonariuszy peowskich, bo nie PRAWDZIWYCH RZETELNYCH dziennikarzy (Rudnik i Kajdanowicz - dno!) niewłaściwe, ułożone podprogowo pod tę czerwienistą kobietę Wystąpienia nudne, KOPACZ NAJGORSZA, Szydło w dobrej , acz nie najlepszej formie, szef partii Razem o wiele ciekawszy i mądrzejszy od tej palikotki w warkoczyku! Reszta przewidywalni do bólu.
  6
  zgłoś
 • piotrek1986
  2015-10-20 22:16
  Tylko Kukiz i Korwin
  22
  pokażukryj odpowiedzi (5)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama