Polityk powiedział, że kandydat PiS na prezydenta przedstawi w stolicy Wielkiej Brytanii "pierwszy filar swojego programu" jakim jest rodzina.

Reklama

Andrzej Duda spotka się zarówno z młodymi Polakami, jak i starszą emigracją - mówił Marcin Mastalerek. Chce zestawić warunki życia emigrantów w Wielkiej Brytanii z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, które dziś odwiedzi wraz ze swoim sztabem.

Kandydat PiS na prezydenta przedstawi założenia polityki prorodzinnej.

Zadamy w Londynie pytanie i przedstawimy odpowiedź, dlaczego Polki na Wyspach rodzą dzieci, a w Polsce ten współczynnik dzietności jest dużo niższy. Rodzą dlatego, że wsparcie państwa jest tam inne - podkreślał Marcin Mastalerek.

Jak przekonywał, dziś państwo jedynie "wyciąga podatki" od rodzin. Rzecznik PiS przypomniał, że kwestia polityki prorodzinnej była akcentowana przez jego ugrupowanie już w trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiliśmy pomysł 500 złotych na każde dziecko i w innych krajach są takie rozwiązania, chcemy, by w Polsce były standardy Unii Europejskiej - zaznaczył Marcin Mastalerek.