Rośnie za to poparcie dla kandydata PiS Andrzeja Dudy, który z 20-procentowym wynikiem wszedłby do drugiej tury wyborów. W porównaniu z ubiegłym tygodniem poparcie dla europosła PiS wzrosło o 1 punkt procentowy. W skali miesiąca to skok o 5 punktów procentowych.

Reklama

Notowania pozostałych kandydatów nie przekraczają 5 procent. Trzecie miejsce w sondażu CBOS zajmuje Janusz Korwin-Mikke z wynikiem 4-procentowym. Jego poparcie wzrosło o 3 punkty procentowe.

Po 2 procent respondentów popiera Pawła Kukiza i kandydatkę SLD Magdalenę Ogórek.

Na kandydata PSL Adama Jarubasa oraz na lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota zamierza głosować po 1 procencie badanych.

W ostatnim tygodniu po raz kolejny wzrósł (do 21 procent) odsetek wyborców niezdecydowanych. Deklarują oni jednocześnie chęć udziału w wyborach.

W sumie w głosowaniu 10 maja ma zamiar wziąć udział 67 procent badanych przez CBOS. Co piąty (21 procent) uprawniony do głosowania nadal się waha, czy brać udział w tych wyborach czy też nie.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 11 - 18 marca 2015 roku. Reprezentatywna próba losowa dorosłych mieszkańców Polski wyniosła 1052 osoby.

CZYTAJ TEŻ: Komorowski wygra z Dudą dopiero w drugiej turze. NAJNOWSZY SONDAŻ>>>