Czy prezydent zamierza rozmawiać w Brukseli o wprowadzeniu euro? - pyta Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta domaga się od Bronisława Komorowskiego jasnej deklaracji w tej kwestii. Pytanie Andrzeja Dudy ma związek z wizytą prezydenta Komorowskiego w stolicy Belgii i jego udziału w Brussels Forum - dorocznym spotkaniu politycznych, gospodarczych i intelektualnych elit Europy i Ameryki Północnej.

Reklama

Andrzej Duda przypomina, że Bronisław Komorowski rozpoczynając kadencję przygotował projekt zmiany Konstytucji umożliwiający wprowadzenie w Polsce euro i przez wszystkie lata swojej prezydentury był gorącym zwolennikiem wejścia Polski do unii walutowej. W związku z czym jest bardzo ważne dla wszystkich Polaków pytanie: Czy pan prezydent ma zamiar rozmawiać o tym w Brukseli i czy rzeczywiście tak jest, że pierwszego stycznia 2016 roku zamierza wprowadzać Polskę do strefy euro? - pyta Andrzej Duda. Sam kandydat na prezydenta nie jest zwolennikiem szybkiego wprowadzania euro w Polsce. Jak podkreśla euro oznacza drożyznę, co widać choćby u naszych sąsiadów na Słowacji i Litwie. Dopóki Polacy nie będą zarabiali na poziomie europejskim godnych pieniędzy to ja się nie zgadzam na wejście Polski do strefy euro - podkreśla Andrzej Duda.

Według informacji Kancelarii Prezydenta Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu wygłoszonym jutro do uczestników forum w Brukseli, będzie chciał podkreślić konieczność zachowania jedności transatlantyckiej. Prezydent będzie mówił o terroryzmie, o sytuacji na wschodzie Ukrainy i o wojnie informacyjnej. W tym roku na forum głos zabiorą m.in. sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen i były doradca prezydenta USA Jimmy'ego Cartera Zbigniew Brzeziński.

ZOBACZ TAKŻE: Balcerowicz podlicza obietnice Dudy: Ostro krytykuje kandydata PiS>>>