Prezydent Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy głosowali w I turze wyborów. Według badań exit poll, zajął w niej drugiej miejsce za Andrzejem Dudą popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama

Prezydent powiedział, że taki rezultat głosowania jest ostrzeżeniem i wezwaniem dla polityków, aby słuchali głosu wyborców. - Konieczna jest mobilizacja wszystkich sił Polski racjonalnej i Polski umiarkowanej. Już dzisiaj zwracam się do licznej grupy wyborców niewątpliwie rozczarowanych, oczekujących szybkich zmian - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski pogratulował Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Kukizowi, który według exit poll zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. Zaapelował też do wyborców Kukiza o poparcie. Prezydent zapowiedział, że już jutro przedstawi propozycje zmierzające do zwiększenia udziału obywateli w życiu publicznym.

Prezydent Komorowski wezwał Andrzeja Dudę do debaty o najważniejszych problemach Polski. Telewizja Polska proponuje, aby odbyła się ona za tydzień, 17 maja, o 20.25. - Czeka nas ciężka praca, ale wierzę w zwycięstwo - zakończył Bronisław Komorowski.

WSZYSTKO O WYBORACH PREZYDENCKICH >>>

Reklama