Przewodniczący Solidarności Piotr Duda przypomniał o porozumieniu, które kandydat Prawa i Sprawiedliwości podpisał na początku maja. Lider Solidarności podkreśla, że w Polsce są dziś potrzebne zmiany, a to gwarantuje Andrzej Duda.

Reklama

Jan Guz przypomniał o kilku projektach ustaw, które w kwestiach społecznych i socjalnych zgłaszały związki zawodowe. Dlatego chce, aby kandydat na prezydenta spotkał się z przedstawicielami OPZZ, którzy przedstawią mu swoje postulaty. Do rozmowy dojdzie 19 maja, czyli we wtorek. Jan Guz podkreślił, że nie chodzi o spisywanie umów, ale o poznanie poglądów kandydata na ważne dla związkowców kwestie.

Andrzej Duda podziękował za zaproszenie na spotkanie z OPZZ i zapowiedział obecność. Zadeklarował otwartość na dialog ze związkami zawodowymi, jak mówił to dla niego bardzo ważny element programu.

W rozmowach pomiędzy Andrzejem Dudą a liderami związków zawodowych uczestniczyli przedstawiciele klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmowy dotyczyły między innymi wieku emerytalnego, płacy minimalnej, umowach śmieciowych oraz dialogu ze związkami zawodowymi.