Gospodarka zdominowała przemówienie Andrzeja Dudy w Koszalinie. Setki mieszkańców słuchały wystąpienia kandydata PiS, który akcentował między innymi sprzeciw wobec szalonej, jego zdaniem, prywatyzacji państwowych firm i podniesienia wieku emerytalnego. Andrzej Duda przekonywał, że jego prezydentura będzie otwarta na protestujące grupy społeczne. Akcentował konieczność zasypania podziałów i budowania jedności, którą ma uosabiać prezydent. Kandydat PiS zaznaczał, że Polska Żegluga Bałtycka powinna pozostać w polskich rękach.

Reklama

W ocenie Andrzeja Dudy, trzeba stawiać na rodzime, małe przedsiębiorstwa. Jestem zwolennikiem tego, żeby wreszcie była doceniona polska przedsiębiorczość. Nie stwarzajmy takich warunków, że w porównaniu ze swoimi obrotami rocznymi, wielkie sieci supermarketów płacą grosze podatków w Polsce, bo mają rozbuchane pozorne koszty, a rodzime przedsiębiorstwa nie są w stanie unieść tego ciężaru - wyliczał polityk.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta podkreślał, że Bronisław Komorowski nigdy nie powinien zgadzać się na podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Mimo wniosku o referendum w tej sprawie i protestów społecznych złamano w ten sposób obietnice wyborcze - twierdzi Duda. Przypomina, że urzędujący prezydent w 2010 roku w kampanii mówił, że nie jest zwolennikiem obligatoryjnego podwyższenia wieku emerytalnego. Również jego partyjny kolega - Donald Tusk w 2011 roku mówił, że PO nie podniesie wieku emerytalnego - mówił Andrzej Duda. Kandydat zapowiedział również, że jako prezydent szybko złoży projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku do 8 tysięcy złotych. Obecnie wynosi ona nieco ponad 3 tysiące.

ZOBACZ TAKŻE: Komorowski zwyciężył, ale wynik wyborów niepewny. Eksperci o debacie prezydenckiej>>>