Małopolska Platforma Obywatelska zdecydowała, że kandydata na prezydenta wybierze w prawyborach. Chodziło o to, by wreszcie wystawić kandydata, który będzie miał szanse pokonać rządzącego Krakowem, kojarzonego z lewicą Jacka Majchrowskiego. Jednak, jak pisze "Gazeta Wyborcza", chętnych zabrakło.

Reklama

Wśród tych, którzy odmówili Platformie, są m.in.: były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł, były rektor AGH prof. Antoni Tajduś czy krakowska europosłanka Róża Thun. Gotowość startu w prawyborach wyraziły dwie radne, z których jedna ostatecznie zrezygnowała. Tym sposobem jedyną kandydatką na kandydatkę pozostała szerzej nieznana Marta Patena. Przyznała ona, że choć startować w wyborach może, programu dla miasta nie ma, ponieważ przygotować do powinna małopolska PO - ona zaś będzie go po prostu realizować.

Kandydaturę Pateny ma w poniedziałek przedstawić Donaldowi Tuskowi delegacja małopolskiej PO. W nadchodzących wyborach samorządowych Patena, poza Jackiem Majchrowskim, prawdopodobnie zmierzy się z byłymi politykami Platformy: Łukaszem Gibałą z Twojego Ruchu i Jarosławem Gowinem jako kandydatem prawicy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Droga gotowa, ale zamknięta. Otworzą ją dopiero przed wyborami >>>