"Obudzić energię województwa śląskiego" - oto hasło kampanii, z którym Sojusz Lewicy Demokratycznej idzie do wyborów samorządowych na Śląsku. Leszek Miller zainaugurował ją w sobotę w Katowicach. Przy okazji sfotografował się w otoczeniu młodych kobiet, prawdopodobnie wolontariuszek, które wspierały start śląskiej kampanii SLD. Fotografie szef Sojuszu wrzucił na swój profil na Twitterze.

Reklama

Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem wystawia w regionie śląskim prawie 1,5 tys. kandydatów. W całym kraju w barwach SLD do samorządów wystartuje około 40 tys. osób.

Chcemy, żeby w Polsce było mądrze, zdrowo, bezpiecznie i samorządnie. To są cztery filary, na których opiera się nasz program samorządowy. Oczywiście w każdym regionie, województwie, mieście, są problemy charakterystyczne dla naszych małych ojczyzn i ten centralny program będzie odpowiednio modyfikowany - oświadczył Leszek Miller na konwencji wyborczej w Katowicach.

Reklama

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma na Śląsku czterech prezydentów - w Częstochowie (Krzysztof Matyjaszczyk), Będzinie (Łukasz Komoniewski), Dąbrowie Górniczej (Zbigniew Podraza) oraz w Sosnowcu (Kazimierz Górski). Wszyscy czterej będą ubiegać się o kolejne kadencje.