Bronisław Komorowski zaznaczył, że niedzielne głosowanie to bardzo ważne wybory, gdyż co roku samorządy wydają niemal tyle samo pieniędzy, ile władze centralne. To one zdecydują także, jak wydać środki unijne przyznane Polsce.

Reklama

Prezydent przypomniał, że w przyszłym roku mija 25 lat od wprowadzenia reformy samorządowej. Jak dodał, podczas niedzielnego głosowania będziemy decydować o sprawach, wspólnych wszystkim Polakom.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gorąco na konferencji PKW. "Gwarancji, że wszystko zadziała, nie ma nigdy">>>

Bronisław Komorowski zwrócił się do Polaków, by wybierali kandydatów, biorąc pod uwagę względy merytoryczne. - Jestem przekonany, że będziemy wybierać programy, dobre pomysły, konkrety. Jeśli nie wiemy, na kogo głosować, porozmawiajmy z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami - radził prezydent.

Reklama

16 listopada wzbierzemy prawie 50 tysięcy samorządowców. Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę w godzinach od godziny 7.00 do 21. 00.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Wyniki wyborów a religijność, zarobki i bezrobocie. STATYSTYKI>>>

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, aby na głosowanie zabrać dokument potwierdzają tożsamość. Większość wyborców otrzyma cztery karty do głosowania. Kartę białą dla wyborów rady gminy lub miasta, karta różowa dla wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, karta żółta z kandydatami do rady powiatu oraz niebieska do sejmiku wojewódzkiego. W Warszawie na karcie żółtej zamiast kandydatów do rady powiatu będą kandydaci do rady dzielnicy. W miastach na prawach powiatu wyborcy otrzymają tylko po 3 karty.

Aby oddać ważny głos, należy postawić krzyżyk przy nazwisku jednego z kandydatów.