Sprawą oburzony jest szef klubu PSL Jan Bury. W rozmowie z radiową Jedynką zarzucił ośrodkom badania opinii publicznej i mediom nieuczciwość oraz nieudolną próbę manipulowania opinią publiczną. - To było zwykłe draństwo - powiedział poseł.

Reklama

Z sondaży exit poll robionych w trakcie wyborów samorządowych wynika, że PSL ma 17 procent głosów w sejmikach wojewódzkich. - Taki wynik byłby najlepszy od 25 lat - podkreśla Jan Bury. Na niższych szczeblach samorządu jest jeszcze lepiej - przekonuje poseł ludowców, bazując na samodzielnych wyliczeniach jego partii. Poseł przekonuje, że takich obliczeń w obwodowych komisjach wyborczych może dokonać każdy, kto ma co najmniej ocenę dobrą z matematyki, nie czekając na PKW. Z tych wyliczeń wynika, że w niektórych powiatach PSL ma dwa razy lepszy wynik niż w 2010 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS fetuje, ale to PSL jest prawdziwym wygranym >>>

Według opublikowanych wczoraj wieczorem cząstkowych nieoficjalnych wyników do rad gmin, PSL szczególnie dobrze wypadł w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Tam ludowcy mają na razie 49,9 procent głosów.