Jarosław Kaczyński uważa, że doprowadzenie do powtórzenia wyborów samorządowych będzie zwycięstwem polskiej demokracji i samorządności. Jak powiedział polityk PiS, ma on nadzieję, że odpowiedzialni za nieprawidłowy przebieg głosowania poniosą klęskę i zostaną ukarani.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości tuż po rozpoczęciu dzisiejszych obrad w Sejmie wszedł na mównicę z wnioskiem formalnym. Chciał przerwy w obradach i zwołania Konwentu Seniorów, by omówić postulat Prawa i Sprawiedliwości o powtórzenie wyborów do sejmików wojewódzkich. Dodał, że samo zamieszanie z tym związane dyskredytuje koalicję rządzącą. Potem - zwracając się do posłów PO - powiedział: Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>
W drugiej turze wyborów w Ostrołęce dotychczasowy prezydent Janusz Kotowski z PiS zmierzy się z Łukaszem Kulikiem z lokalnego komitetu "Ostrołęka dla wszystkich". Kotowskiego poparło 47 procent wyborców, Kulik otrzymał 18,5 procent głosów, minimalnie wygrywając z Mariuszem Popielarzem z PO, na którego oddano 18 procent głosów.
Komentarze(8)
Pokaż:
Schizofrenia jest chorobą o indywidualnym przebiegu. Osoba chora odbiera świat na swój sposób, przez co często pozostaje niezrozumiana przez otoczenie. Przeczytaj o przeżyciach i doświadczeniach z chorobą. Poznaj historie innych osób chorych na schizofrenię.
Żyjąc w swoim świecie, osoba z zaburzeniami schizofrenicznymi ma inne doświadczenia, niż osoby zdrowe:
MOŻE INACZEJ POSTRZEGAĆ RZECZYWISTOŚĆ. SŁYSZY LUB CZUJE TO, CO NIE ISTNIEJE I TO, CZEGO NIE POSTRZEGAJĄ INNI. SZCZEGÓLNIE TRUDNE SĄ UROJENIA PARANOIDALNE POLEGAJĄCE NA FAŁSZYWYCH PRZEKONANIACH, BŁĘDNYCH SĄDACH, ODPORNYCH NA WSZELKĄ ARGUMENTACJĘ. PODTRZYMYWANE SĄ MIMO OBECNOŚCI DOWODÓW WSKAZUJĄCYCH NA ICH NIEPRAWDZIWOŚĆ.
MOŻE MIEĆ PRZEKONANIE, ŻE JEST ŚLEDZONA, ŻE LUDZIE CHCĄ JĄ ZNISZCZYĆ, WSZYSCY MÓWIĄ DZIWNE RZECZY, OŚMIESZAJĄ JĄ PUBLICZNIE LUB SPISKUJĄ PRZECIWKO NIEJ.
MOŻE MIEĆ FAŁSZYWE WRAŻENIE ZABURZENIA PORZĄDKU ŚWIATA – PRZYCZYNOWEGO, CZASOWEGO I PRZESTRZENNEGO.
Objawom często towarzyszy poczucie lęku i zagrożenia ze świata zewnętrznego. Osoba czuje się nieadekwatnie do sytuacji, jest zagubiona, jakby niedopasowana. Znaczący jest brak zaufania do wszystkich. Odczuwanie subiektywnego zagrożenia zmniejsza chęć więzi i kontaktu nawet z najbliższymi, co prowadzi do wycofania i zamknięcia się we własnym świecie.
Przeżywany lęk wiąże się z występowaniem mocnych doznań – niekiedy jaskrawych, wyrazistych i przerażających.
Brak kontaktu z otoczeniem wypełniany jest bogactwem wewnętrznych treści i przeżyć. Osoba ciężko chora żyje w swoim urojonym świecie targana własnymi fałszywymi przekonaniami.
Zdarza się, że osoba chora czuje się niezwyciężona i nie do pokonania. Ma wrażenie posiadania wewnętrznej mocy, która pomaga jej w wypełnianiu rozmaitych misji, np. w zbawianiu świata.
Może czuć się osamotniona, ponieważ nie potrafi jasno wyrazić swoich doznań ani sprecyzować swoich uczuć. Czuje się nierozumiana. Często podlega ocenie na podstawie dziwacznych zachowań.
Może wyrażać chęć bycia w bliskim kontakcie z innymi i jednocześnie unika głębszych więzi interpersonalnych.
Często pojawia się rozbieżność pomiędzy własną koncepcją siebie, roli w życiu społecznym, a oczekiwaniami rodziny i społeczeństwa.
ZADAMY TEGO OD NASZEGO RZADU I TRYBUNALU, bo ZDRAJCY MUSZA ODPOWIEDZIEC ZA ROZWALANIE KRAJU!