Jarosław Kaczyński uważa, że doprowadzenie do powtórzenia wyborów samorządowych będzie zwycięstwem polskiej demokracji i samorządności. Jak powiedział polityk PiS, ma on nadzieję, że odpowiedzialni za nieprawidłowy przebieg głosowania poniosą klęskę i zostaną ukarani.

Reklama

Prezes Prawa i Sprawiedliwości tuż po rozpoczęciu dzisiejszych obrad w Sejmie wszedł na mównicę z wnioskiem formalnym. Chciał przerwy w obradach i zwołania Konwentu Seniorów, by omówić postulat Prawa i Sprawiedliwości o powtórzenie wyborów do sejmików wojewódzkich. Dodał, że samo zamieszanie z tym związane dyskredytuje koalicję rządzącą. Potem - zwracając się do posłów PO - powiedział: Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

W drugiej turze wyborów w Ostrołęce dotychczasowy prezydent Janusz Kotowski z PiS zmierzy się z Łukaszem Kulikiem z lokalnego komitetu "Ostrołęka dla wszystkich". Kotowskiego poparło 47 procent wyborców, Kulik otrzymał 18,5 procent głosów, minimalnie wygrywając z Mariuszem Popielarzem z PO, na którego oddano 18 procent głosów.