Jaki powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym, że rozpoczyna akcję pt. #NieMowcieZeSieNieDa. Będziemy porównywali sposób, w jaki rozwija się Warszawa za czasów rządów PO, z innymi stolicami w Europie - wyjaśnił. Jak dodał, "na pierwszy ogień idzie jedna z największych porażek warszawskiej PO" - metro.

Reklama

Kandydat na prezydenta Warszawy poinformował, że w środę uda się do Sofii, aby porównać polskie i bułgarskie metro. Na czwartek w stolicy Bułgarii zaplanowano konferencję prasową.

W czasach rządów PO, w latach 2006-2018, w Warszawie wybudowano zaledwie ok. 10 km metra (...). Dokładnie w tym samym czasie w Sofii wybudowano 27 km - wskazał Jaki. To jest naprawdę wstyd dla Warszawy (...). Pokażemy, że się da - podkreślił.

Nie chcemy już dłużej słyszeć, że w Warszawie się nie da. Warszawa musi być wreszcie ambitna, musi rozwijać się dokładnie tak, jak na to zasługuje - oświadczył Jaki.

Kandydat na prezydenta Warszawy zadeklarował również, że kiedy wygra wybory, natychmiast rozpocznie budowę III linii metra - od Białołęki do Wilanowa - oraz IV linii, która miałaby przebiegać z Marysina Wawerskiego do Ursusa.

Według informacji PAP, w kolejnych odsłonach akcji #NieMowcieZeSieNieDa będą porównywane też działania samorządów m.in. w obszarze dróg, sportu, środowiska, zarządzania odpadami czy polityki przestrzennej.