- Patryk Jaki nie czuje Warszawy i dba tylko o swoją karierę. Najpierw powinien starać się o pozycję radnego - mówiła w Tok.fm Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przekonywała, że kandydat Zjednoczonej Prawicy cały czas mija się z prawdą. - W mojej ocenie nie jest wiarygodnym kandydatem na prezydenta Warszawy, ponieważ dba tylko o swoją karierę.

Reklama

Zdaniem obecnej prezydent stolicy, nie chodzi o to, czy ktoś się tu urodził, czy nie. - Po prostu trzeba wiedzieć, co się tutaj dzieje - podkreślała. - Generalnie rzecz biorąc, Patryk Jaki powinien pomieszkać trochę więcej w Warszawie i najpierw starać się o pozycję radnego miasta.

Gronkiewicz Waltz odniosła się też do prac komisji reprywatyzacyjnej. - Patryk Jaki zajmuje się tam robieniem kampanii wyborczej - uznała.

Najnowsze sondaże przed wyborami samorządowymi pokazują minimalną przewagę Rafała Trzaskowskiego w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Badanie przeprowadzone dla portalu DoRzeczy.pl daje mu 40 proc., a Patrykowi Jakiemu 39 proc. Z sondażu dla "Faktów" TVN wynika, że kandydat PO i Nowoczesnej dostałby 37 proc., a Zjednoczonej Prawicy 33 proc. Gdyby obaj przeszli do drugiej tury, 56 proc. wyborców zagłosowałoby na Trzaskowskiego, a 37 proc. na Jakiego. Tak mała dzieląca kandydatów różnica i perspektywa drugiej tury powodują, że jesienna kampania wyborcza zapowiada się interesująco...