Reklama

Informacje dotyczące nieoficjalnych wyników wyborów podał PAP Paweł Brutel - pełnomocnik wyborczy KWW Wojciecha Szczurka Samorządność. Jak wyjaśnił, wyliczenia oparte są na danych pochodzących ze wszystkich 118 obwodowych komisji wyborczych, które działały w Gdyni.

Brutel podał, że Szczurek otrzymał poparcie rzędu nieco ponad 68 proc., na drugim znalazł się wystawiony przez PiS poseł Marcin Horała, który otrzymał 16,7 proc., a na trzecim - długoletni współpracownik Szczurka i wiceszef gdyńskiej Rady Miasta - Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski (na początku 2018 r. odszedł z "Samorządności" i startował jako kandydat Wspólnej Gdyni), który otrzymał 11,2 proc. poparcia. Reprezentujący SLD Marcin Strzelczyk uzyskał ok. 2,4 proc., a Łukasz Kowalczuk wystawiony przez komitet Marzę o Gdyni - ok. 1,6 proc. głosów.

55-letni Wojciech Szczurek, z wykształcenia doktor nauk prawnych, będzie rządził Gdynią po raz szósty z rzędu. Podobnie, jak we wcześniejszych wyborach, bezpartyjny Szczurek startował z własnego komitetu Samorządność.

Reklama