Patryk Jaki był pytany w Polsat News, czy myśli, żeby podpisać samorządową kartę LGBT. Nie myślę i nigdy nie podpiszę - odpowiedział Jaki.

Reklama

To jest tak, że po pierwsze mam w tej sprawie silne przekonania, jestem osobą o poglądach liberalno-konserwatywnych. To są moje silne poglądy. Jeżeli chodzi o gospodarkę - liberalne, jeżeli chodzi o obyczajowe (sprawy) - konserwatywne - mówił Jaki.

Jak zaznaczył, po drugie to jednak "nie ma znaczenia z samorządowego punktu widzenia". Ja chcę prezydentury pragmatycznej, która skupi się na komunikacji i innych problemach, a nie ideologicznej - zadeklarował.

Jaki wskazał, że obecnie odpowiada "za jedną z największych działek w polskim państwie". Jestem zastępcą ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego, odpowiadam m.in. za budżet, jeden z największych działowo, jedenastomiliardowy - zaznaczył.

Reklama

Jedyna służba, w której nie zmieniło się kierownictwo po poprzednich władzach, to Służba Więzienna, którą ja nadzoruję. Ja tylko przyszedłem i pokazałem nowe impulsy, nowy kierunek. Dałem szansę różnym ludziom, którzy dzięki koteriom nie mogli awansować. Dokładnie to samo zrobiłem w MS (...) i tak samo może być w warszawskim ratuszu - powiedział Jaki.

We wtorek kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zadeklarował, że podpisze kartę LGBT+, która zakłada m.in. wsparcie dla osób mniejszości seksualnych i Parady Równości. Zawsze deklarowałem i podtrzymuję moje zobowiązanie, że podpiszę samorządową kartę LGBT. Część jej postulatów ogłaszałem już wcześniej w moim programie (edukacja, bezpieczeństwo, wsparcie Parady Równości, podpisanie Karty Różnorodności) - napisał kandydat Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

Warszawską kartę LGBT+ podpisał w sierpniu kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy Jan Śpiewak. Karta podpisana przez Śpiewaka zakłada m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.