Reklama
Warszawa
Reklama

ZOBACZ, ZANIM ZAGŁOSUJESZ. Partie i ich program europejski

25 kwietnia 2014, 06:15
Reprezentantom partii zadaliśmy pytania z pięciu dziedzin:1. Euro Czy powinniśmy wchodzić do strefy euro? Kiedy? Jakie kryteria powinna spełnić Polska, by wejść do strefy euro?2.	Integracja europejskaIle Unii w Unii? Czy UE powinna się wzmacniać wewnętrznie? W jakim kierunku ? Jak powinny być ułożone role/rola państwa narodowego w UE? Czy powinny powstać europejskie siły obronne?3.	Unia BankowaCzy obecny kształt Unii Bankowej jest dobry dla UE? Czy obecny kształt Unii Bankowej jest dobry dla Polski? Czy Polska powinna przystąpić do unii bankowej?4.	Finanse UECzy powinny zostać nałożone ogólnoeuropejskie podatki jako dochód UE? Pod koniec tej kadencji będzie układany budżet na lata 2021-2028, jakie powinny być cele Polski w tym budżecie? Co z polityka rolną i polityką spójności? Czy powinien powstać budżet strefy euro, a jeśli tak, to jak duży?5.	Polityka energetycznaCzy UE powinna cele klimatyczne zaostrzyć czy pozostawić na obecnym poziomie? O jakie rozwiązania dotyczące polityki energetycznej powinniśmy walczyć w UE? Jaki są cel Polski jeśli chodzi o unijną politykę łupkową i gazową?
Reprezentantom partii zadaliśmy pytania z pięciu dziedzin:1. Euro Czy powinniśmy wchodzić do strefy euro? Kiedy? Jakie kryteria powinna spełnić Polska, by wejść do strefy euro?2. Integracja europejskaIle Unii w Unii? Czy UE powinna się wzmacniać wewnętrznie? W jakim kierunku ? Jak powinny być ułożone role/rola państwa narodowego w UE? Czy powinny powstać europejskie siły obronne?3. Unia BankowaCzy obecny kształt Unii Bankowej jest dobry dla UE? Czy obecny kształt Unii Bankowej jest dobry dla Polski? Czy Polska powinna przystąpić do unii bankowej?4. Finanse UECzy powinny zostać nałożone ogólnoeuropejskie podatki jako dochód UE? Pod koniec tej kadencji będzie układany budżet na lata 2021-2028, jakie powinny być cele Polski w tym budżecie? Co z polityka rolną i polityką spójności? Czy powinien powstać budżet strefy euro, a jeśli tak, to jak duży?5. Polityka energetycznaCzy UE powinna cele klimatyczne zaostrzyć czy pozostawić na obecnym poziomie? O jakie rozwiązania dotyczące polityki energetycznej powinniśmy walczyć w UE? Jaki są cel Polski jeśli chodzi o unijną politykę łupkową i gazową? / Shutterstock
Czy i kiedy powinniśmy wchodzić do strefy euro? Czy powinny powstać europejskie siły obronne? Czy powinny zostać nałożone ogólnoeuropejskie podatki? Jakie powinny być cele Polski jeśli chodzi o politykę ws. łupków? O te i inne kluczowe dla polskiej obecności w Unii Europejskiej sprawy "DGP" zapytał największe ugrupowania startujące w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oto odpowiedzi:

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(16)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • jurek
  2014-05-15 15:28:14
  politycy to kanalie latają tylko za kasą ,jaki poziom tej kampani należy wysłac na sybir do pracy złodzieje jak nie masz wyboru bo tak jest ordynacja zrobiona abysmy nic nie mieli do powiedzenia banda dzieli się kasą a ty albo wyjedz z kraju albo zdychaj jak pod sejmenm wszyscy co protestowali .
  0
 • tusk łże
  2014-04-25 08:34:34
  tylko PiS
  0
 • barabara
  2014-04-25 08:00:42
  mumia
  0
 • macia co maca
  2014-04-25 07:13:13
  PARADA EUROBYDŁA w marszu do eurozagłady
  0
 • maca
  2014-04-25 08:01:59
  para da bydło do zagla dydo ekatolo zaglady
  0
 • wyborca
  2014-04-25 06:54:24
  A co ma wspólnego program partii z jej realną działalnością.W Tuskolandii miało być mniej biurokracji-podwojono ją i wydatki.Miały być niższe podatki-nieprzerwanie podwyższa się podatki ,ZUS,akcyzy i daniny lokalne,Miała być oszczędna polityka,tanie państwo-podwojono zadłużenie budżetu do ponad 1 BILIONA pln. a ZUSu do ponad 2 BILIONÓW pln.Miało być wypalenie korupcji-nigdy tak nie rozkwitła.Miał być lepszy ,szybszy dostęp do lekarzy i tańsze leki -jest odwrotnie.Miała być lepsza szkoła i podniesiony poziom nauki jest odwrotnie.Itd.Itp.
  0
 • fajnymyk
  2014-04-25 07:16:25
  A gdzie jest Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy, który również otrzymał status komitetu ogólnopolskiego i wystawia kandydatów we wszystkich 13. okręgach wyborczych?
  0
 • enveloped
  2014-04-25 07:20:18
  Dyrektor Kreatywny Grupy DDB, której spółka zależna zrobiła spot "10 lat świet(l)nych", jest społecznym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Kancelaria Prezydenta nie miała żadnej roli ani decyzyjnej, ani nadzorczej w sprawie przetargu - tłumaczy DDB
  0
 • WAW
  2014-04-25 07:34:00
  PROGRAM PIS - KANDYDUJEMY DO EUROPY, ZEBY WALCZYC Z EUROPA, GENDER I NIEMCAMI, WYCHAPAC KASY ILE SIE DA (DLA OJCA TADEUSZA, DLA PARTII, ORAZ DLA NAS OSOBISCIE), ORAZ ZEBY INTRONIZOWAC JEZUSA CHRYSTUSA NA KROLA EUROPY!
  0
 • herdemegilda
  2014-04-25 08:02:54
  Do lemingów.
  Nie dajcie z siebie zrobić POśmiewisko.
  Raz udało im się wcisnąć Wam, za POmocą resortowych, że jak babciom dowody zabierzecie, to inteligentami zostaniecie.
  Jesteście inteligentami, więc, z daleka od Patologii Obywatelskiej, pomyślcie kto dba o Polskość, kto zaś znią walczy, na korzyść zagranicznych firm.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej