Ostateczna zadeklarowana w niedzielę kwota to 36 mln 118 tys. złotych. Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak podkreślił jednak, że rzeczywista zebrana kwota znana będzie dopiero za kilka tygodni.

W niedzielę wieczorem, ok. godz. 23.30 zakończyła się licytacja złotych serduszek WOŚP - najdroższe osiągnęło cenę 1 mln 110 tys. złotych, kolejne dwa sprzedano za 100 tys. złotych. Serduszka powstają po przetopieniu złota i biżuterii, które podczas kwesty wrzucane są do puszek wolontariuszy Orkiestry. Najdroższe złote karty telefoniczne - z limitowanej edycji - sprzedano za 225 tys złotych i 221 tys. złotych. Ponad 2 mln złotych zebrano dzięki aukcjom internetowym.

W ramach XVIII Finału WOŚP w całej Polsce odbywały się koncerty i różnego rodzaju imprezy. W kwestach w kraju i za granicą uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy

Kulminacyjnym punktem Finału było "Światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni, który o godz. 20 odbył się w wielu miastach Polski.

W tym roku Orkiestra po raz drugi gra na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. Za zebrane pieniądze WOŚP chce kupić sprzęt do klinik wysokospecjalistycznych. W zeszłym roku zebrano ponad 40 mln złotych. Środki z zeszłorocznego Finału przeznaczono między innymi na zakup aparatury do wczesnej diagnostyki onkologicznej.